Mozilla uczy budowania stron. Po co?

19-06-2012, 19:28

Mozilla, stojąca za budową popularnej przeglądarki Firefox, zaprezentowała na początku tygodnia swój kolejny projekt. Rozwiązanie "Thimble" ma uczyć... języka HTML i projektowania prostych stron internetowych.

O ile kursów języka HTML nie brakuje w sieci, o tyle równie szybko przybywa kolejnych poradników tego typu. Tym razem w ramach projektu Mozilla Webmaker postanowiono ułatwić naukę, prezentując przy okazji możliwości przeglądarkowego narzędzia Thimble.

Czytaj także: Chrome przeglądarką nr 1 na świecie. IE jest DRUGI!

Po przejściu na stronę Thimble internauci mogą zaprojektować swoją własną witrynę internetową, nawet jeśli nie mają zbyt dużej wiedzy na temat programowania. Dzięki wizualnemu edytorowi można w czasie rzeczywistym podglądać efekty swojej pracy, a także otrzymywać porady związane z popełnianymi błędami.

Dla użytkowników, którzy nie chcą zaczynać budowy swojej witryny od zera, przygotowano szablon, w którym łatwo można umieszczać nowe elementy czy tekst. Gdy strona jest już gotowa, wystarczy jedno kliknięcie, by udostępnić ją publicznie i na przykład podzielić się nią ze znajomymi na Facebooku.

Po co Mozilla przygotowała tego typu usługę? Jak tłumaczą na blogu programiści fundacji, całość ma demonstrować możliwości nowoczesnych aplikacji webowych. Obecnie narzędzie zbiera same pozytywne recenzje i jest chwalone przede wszystkim za dużą prostotę. Całość przeznaczona jest jednak przede wszystkim dla dzieci.

Czytaj także: Mozilla buduje przeglądarkę dla iPada (wideo)


Źródło: Mozilla
To warto przeczytać

fot. ODO24


fot. Sarota PRy-wiedza-o-smogu-coraz-wiecej-i-chca-zmian-61791?utm_source=news&utm_medium=www&utm_campaign=najwazniejsze-click-tracking" class="title" title="Polacy wiedzą o smogu coraz więcej i chcą zmian">Polacy wiedzą o smogu coraz więcej i chcą zmian
  
znajdź w serwisie

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.