Mozilla Prism przeniesie strony WWW na pulpit

14-05-2009, 05:17

Mozilla Lab wypuściła Prism Beta - aplikację, która pozwoli przenieść nasze ulubione strony internetowe na pulpit ekranu komputera i uzyskiwać do nich dostęp bez udziału przeglądarki.

Eksperymenty z Prism Mozilla rozpoczęła już w 2007 roku. Jednak dopiero kilka dni temu światło dzienne ujrzała wersja 1.0 Beta oferująca znacznie więcej niż wcześniejsze wydania.

Mozilla Prism
fot. - Mozilla Prism
Aplikacja ta pozwala na stworzenie skrótu do dowolnej strony (np. konta w Gmail, Naszej-Klasie, Allegro) i umieszczenie go na pulpicie, w menu szybkiego uruchamiania bądź menu Start. Po utworzeniu skrótu uzyskujemy bezpośredni dostęp do wybranej witryny bez udziału domyślnej przeglądarki.

Prism uruchamia stronę w osobnym oknie, imitując zwykłą aplikację desktopową. Okno to symuluje normalną przeglądarkę, jednak z ograniczonym do minimum interfejsem użytkownika. Każda uruchomiona strona działa niezależnie od pozostałych, tak więc problemy z jedną nie mają wpływu na inne.

Mozilla Prism - funkcje
fot. - Mozilla Prism - funkcje
Mozilla Prism występuje w dwóch wersjach - jako wtyczka do Firefoxa lub samodzielna aplikacja instalowana w systemie.

Utworzone skróty do stron to tak naprawdę mini-aplikacje, które można używać tak, jak każdy inny program zainstalowany w systemie. Możliwe jest dodanie ich do autostartu systemu, minimalizacja do paska zadań czy umieszczenie w docku naszego Maka.

Prism zainstalujemy na wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych - Windows, Linux i Mac OS.

Szczegóły projektu na stronie prism.mozilla.com


Źródło: Prism, Mozilla
Tematy pokrewne:  

tag pulpittag Mozillatag Firefox
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031