Mozilla nakłania do migracji na Firefoksa 3.6

12-03-2010, 07:36

Bardziej aktywne działania Mozilli mają skłonić użytkowników tej przeglądarki do migracji na najnowszą wersję. Oby tylko Fundacja nie chciała uszczęśliwiać internautów na siłę.

Firmy tworzące oprogramowanie, wypuszczając na rynek nowe wersje, nakłaniają swoich obecnych użytkowników do jak najszybszej migracji. Powodów jest wiele - nowe funkcje, poprawione bezpieczeństwo czy też zwiększona szybkość działania. Oprócz tego to także zmniejszenie kosztów działania firmy - rezygnacja ze starszej wersji oznacza bowiem brak konieczności utrzymywania wsparcia technicznego. W przypadku niektórych produktów strategia ta jednak nie sprawdza się.

Dobrym przykładem jest tutaj Windows XP - Microsoft ogłosił niedawno, że zapewni wsparcie dla systemu do 2014 roku. Wciąż bowiem bardzo wiele osób oraz firm pracuje właśnie na tym systemie i to pomimo faktu, że koncern wydał już dwie nowe wersje.

>> Czytaj więcej: Wsparcie dla Windowsa XP do 2014 roku

Jeśli chodzi o przeglądarki internetowe, do aktualizacji starszych wersji nakłaniają nawet rządy - tak było w przypadku Internet Explorera 6.0, którego luki umożliwiły ataki na Google. Niemcy i Francja zaapelowały do swoich obywateli o podjęcie niezbędnych działań w celu zapewnienia swojego bezpieczeństwa.

:[SONDA]:Do aktualizacji nakłania swoich użytkowników także Mozilla. Najnowsza wersja przeglądarki - Firefox 3.6 - została pobrana już przeszło 100 milionów razy od momentu premiery w styczniu br. Fundacja zauważa jednak, że wciąż spora jest grupa osób, które korzystają z wersji wcześniejszych od 3.0 - informuje CNET News.

Do przejścia na najnowszą wersję przeglądarki ma skłonić internautów ekran, który zachęcać będzie do aktualizacji. Pojawi się on użytkownikom starszych wersji po 60 sekundach ich bezczynności w przeglądarce. Otrzymają oni trzy opcje do wyboru - pobranie nowej wersji, rezygnacja, a także późniejsze przypomnienie (za 24 godziny).

>> Czytaj także: Uwaga na zainfekowane dodatki dla Firefoksa

Użytkownicy mają jednak obawy związane z kompatybilnością wtyczek. Mozilla zapewnia jednak, że 90 procent z nich będzie bez problemu działać w nowym Firefoksie.


Źródło: CNET News, Dziennik Internautów
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy