Mozilla: każdy może zostać "pilotem testowym"

14-08-2009, 12:08

Test Pilot to nowa platforma Mozilli, która umożliwia wszystkim uczestniczenie w testach użyteczności i wpływanie na design Firefoksa. Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy zainstalować odpowiednie rozszerzenie.

Pilotem testowym Mozilii stanie się każdy, kto zainstaluje dodatek dostępny na stronie Mozilla Labs Test Pilot. Osoby uczestniczące w programie będą otrzymywać informacje o zbliżających się testach.

Jeśli test będzie wymagał zainstalowania na komputerze użytkownika jakiegoś oprogramowania, to platforma będzie pytać o pozwolenie. Na końcu testu użytkownik będzie mógł zdecydować, czy dane dotyczące testu mają być przesłane do Mozilli. W każdej chwili można zrezygnować z udziału w programie.

Z wpisu na blogu Mozilla Labs wynika, że program rozpocznie się ankietą dla użytkowników. Pozwoli ona na zorientowanie się w preferencjach "pilotów". Następnie rozpoczną się testy nowych funkcji Firefoksa i inne eksperymenty Mozilla Labs.

Mozilla podkreśla, że zależy jej na zebraniu opinii o nowych funkcjach, a nie informacji o użytkownikach. Dlatego na potrzeby programu przygotowano politykę prywatności. Zakłada ona nie tylko przesyłanie danych do Mozilli po wyrażeniu zgody przez użytkownika, ale także przechowywanie danych w formie zapewniającej anonimowość. Upubliczniane będą jedynie informacje statystyczne podsumowujące zebrane dane.

Platforma Test Pilot obecnie znajduje się początkowej fazie rozwoju (wersja 0.1). Ma być ulepszona w ciągu najbliższych tygodni. Osoby zainteresowane udziałem w testach powinny odwiedzić stronę testpilot.mozillalabs.com.


Następny artykuł » zamknij

Internet bez ch@mstwa

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930