Mozilla docenia twórców rozszerzeń do Firefoksa

22-08-2008, 17:10

Na blogu Mozilla Labs opublikowano wyniki konkursu na najlepsze rozszerzenie współpracujące z przeglądarką Firefox 3. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: najlepszy nowy dodatek, najlepszy zaktualizowany dodatek oraz najlepszy muzyczny dodatek.

Popularna wśród użytkowników Firefoksa strona z dodatkami powstała w 2000 roku. Do dziś zgromadzono na niej ponad 5,5 tys. rozszerzeń. W ubiegłym roku Mozilla odnowiła witrynę, wzbogacając ją o ulepszone wyszukiwanie pluginów. Bez wątpienia łatwo się w nich jednak pogubić. Warto przyjrzeć się przynajmniej tym, które nagrodzono w konkursie Extend Firefox 3:

Najlepszy nowy dodatek

W kategorii tej wygrał program Pencil służący do tworzenia interfejsów użytkownika (GUI) i prostego szkicowania diagramów. Kolejne miejsce przypadło pluginowi Tagmarks, który umożliwia tagowanie zakładek za pomocą ikonek. Na trzecim miejscu uplasował się HandyTag pozwalający na automatyczne dodawanie słów kluczowych do zakładek. Ponadto jury wyróżniło wtyczki:

  • Webchunks - implementuje do Firefoksa mechanizm Webslices, znany z Internet Explorera,
  • Badges on Favicons - pozwala na dodawanie notatek do zakładek,
  • Devo - jest czymś w rodzaju wiersza poleceń dla Firefoksa,
  • Close 'N Forget - zamyka wybraną zakładkę, niszcząc informacje pozostałe po tej wizycie,
  • Callout - jest usługą informacyjną systemu dla witryn internetowych i skryptów Greasemonkey,
  • Reasy - czytnik RSVP.

Najlepszy zaktualizowany dodatek

Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Read it Later pozwalający na zapisywanie interesujących stron do późniejszego przeglądania. Drugie miejsce zajął TagSifter umożliwiający wyszukiwanie zakładek po podaniu słów kluczowych (tagów). Wśród nagrodzonych wtyczek znalazł się też Bookmark Previews, który wzbogaca możliwości menedżera zakładek o funkcje podglądu albumów i miniaturek.

Najlepszy dodatek muzyczny

W ostatniej z omawianych kategorii sędziowie wybrali tylko jedną aplikację - Fire.fm, która dodaje w przeglądarce obsługę serwisu Last.fm.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Mozilla
Tematy pokrewne:  

tag wtyczkitag rozszerzeniatag pluginytag Mozillatag Firefoxtag dodatki
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031