Może powstać centrum danych Facebooka na Tajwanie

08-11-2011, 16:59

Społecznościowy gigant przygotowuje się na coraz większą ilość użytkowników, a agencje informacyjne donoszą o planach tworzenia przez Facebooka kolejnych centrów danych.

Serwis CENS poinformował, że Facebook planuje budowę centra danych znajdującego się na Tajwanie. Placówka miałaby zajmować powierzchnię 180 boisk do koszykówki.

Czytaj także: Google+ już ze stronami fanowskimi (wideo)

Tajwan liczy, że w najbliższych latach uda się w rozpocząć w kraju inwestycje warte "wiele miliardów dolarów". Budową centra danych zajęłyby się prawdopodobnie lokalne firmy, co pozwoliłoby Facebookowi znacznie obniżyć koszty inwestycji.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Facebook poinformował, że zamierza zbudować pierwszą placówkę dla swoich serwerów poza terenem Stanów Zjednoczonych. Społecznościowy gigant podał, że w pierwszej kolejności tego typu obiekt pojawi się w Szwecji, by być bliżej użytkowników z Europy.

Choć już teraz z usługi Marka Zuckerberga korzysta ponad 800 milionów internautów, fizyczna obecność infrastruktury serwisu na kolejnych terenach pozwoli mu lepiej przygotować się na rosnący ruch. Do tej pory Facebook, pomimo licznych incydentów związanych z groźnymi aplikacjami w witrynie, zaliczył tylko kilka wpadek związanych z dostępnością, które do tego trwały zwykle bardzo krótko.

Kalifornijska korporacja na razie nie potwierdziła planów budowy tajwańskiego centrum danych. Placówka w Szwecji ma natomiast zostać oddana do użytku już w 2014 roku.

Czytaj także: Gates i Zuckerberg najpotężniejsi na rynku IT


Źródło: CENS
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy