Motoryzacyjne Black Friday. Upusty do blisko 100 tys. złotych!

24-11-2017, 08:40

Black Friday, czyli święto zakupów, przypadające w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, silnie rozpowszechniło się w ostatnich latach w całej Europie, w tym w Polsce. Ten swoisty festiwal wyprzedaży dotychczas kojarzony był z zakupami w sieciach handlowych; dziś pomysł ten powielają m.in. salony samochodowe, oferujące zniżki nawet do 100 tys. złotych.

imp power

Choć zdania na temat początków tradycji Black Friday są podzielone, najprawdopodobniej korzenie zakupowego święta sięgają 1869 roku, czyli momentu w którym ceny złota w USA osiągnęły rekordowe ceny z powodu spekulacji giełdowych. 24 września rząd USA postanowił zainterweniować na rynku, przez co cena złota spadła ze 160 do 130 dolarów za uncję. Interwencja doprowadziła do przeceny złota o ponad 20%. Właśnie tak mogły wyglądać początki święta, które opanowuje nie tylko Amerykę, ale również całą Europę i część Azji!

Dziś święto zakupów trwa nie jeden, a cztery dni, kończąc się tzw. Cyber Monday, czyli wyprzedażą w sklepach internetowych. O popularności wydarzenia świadczą amerykańskie dane: w zeszłym roku w wyprzedażach wzięły udział ponad 154 miliony osób, wydając tylko podczas zakupów online aż 3,3 mld dolarów!

Za amerykańskim trendem postanowiła podążyć międzynarodowa sieć salonów Inchcape Motor, będąca w Polsce autoryzowanym przedstawicielem marek BMW, MINI oraz BMW Motorrad.
Piątek 24 listopada będzie dniem wyjątkowych ofert na samochody marki BMW, których ceny zostaną obniżone nawet o 98 tys. złotych!

Również w najbliższy piątek, a także sobotę - 24 i 25 listopada – odbędą się z kolei wyjątkowe nocne jazdy testowe wybranymi modelami BMW, pozwalające poznać charakterystykę aut w klimacie nocnego miasta. Szczegółowe informacje znajdziecie w salonach Inchcape Motor Polska w Warszawie (Al. Prymasa Tysiąclecia 64), Wrocławiu (ul. Karkonoska 61) oraz w Poznaniu (Swadzim, ul. Wschodnia 9).


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Amazonfot. Chivas

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: