Montaż alarmu w domu i mieszkaniu. Zabezpiecz dom przed wakacjami

18-07-2019, 07:48

Wyjeżdżając na wakacje chcemy, aby urlop był udany i dał nam to czego oczekujemy. Odpoczynku od obowiązków, trosk i pracy. Opiekę nad domem najczęściej powierzamy sąsiadom, albo zwyczajnie nie informujemy nikogo o planowanym urlopie. Zamykamy drzwi, okna i wyjeżdżamy. Statystyki policyjne w takich sytuacjach są bezwzględne – najwięcej włamań i kradzieży dochodzi w okresie wakacyjnym. Oznacza to nic innego, jak konieczność dodatkowego zabezpieczenia mienia na czas dłuższej nieobecności. Rozwiązaniem mają być alarmy montowane w domach i mieszkaniach w bloku.

alarmy dla domu

Najwięcej włamań i kradzieży ma miejsce latem

Okresem, w którym policja notuje najwięcej włamań i kradzieży jest okres wakacyjny. W tym czasie miliony Polaków udaje się na urlop wyjeżdżając do innych miejscowości w Polsce lub za granicę. Sytuacja ta sprawia, że dom lub mieszkanie na dłuższy czas – najczęściej są to 2-3 tygodnie – pozostaje bez opieki. Jest to idealna okazja dla złodzieja, który obserwując opuszczoną posesję może dokonać włamania, kradnąc drogie mienie i powodując duże straty w infrastrukturze.

Według policyjnych statystyk najczęściej włamania mają miejsce w blokach, a następnie domach jednorodzinnych, dalej w piwnicach. Najczęściej do prywatnych nieruchomości włamywacze dostają się przez drzwi, a następnie okna. Wydaje się to dziwne, lecz w gruncie rzeczy otwarcie drzwi przy pomocy specjalnego oprzyrządowania nie jest wcale takie trudne.

Dodatkowo śmiałości złodziejom dodaje anonimowość wynikająca z zamieszkiwania dużego miasta lub aglomeracji. Toruń wraz z miejscowościami najbliżej przylegającymi tworzy skupisko ponad dwustu tysięcy ludzi. Powoduje, to że każda osoba może czuć się wystarczająco anonimowa, aby oszacować swoje ''szanse'' na wystarczająco duże, aby zdecydować się na włamanie.

Tradycyjne rozwiązania to za mało, aby zabezpieczyć się przed włamaniem

Duże ryzyko włamania powoduje konieczność dodatkowych kroków w celu zabezpieczenia mienia. Niestety w tym względzie nie wybieramy dobrze, najczęściej powierzając opiekę nad domem sąsiadom lub znajomym. Logiczne jest, że opiekunowie nie są w stanie 24 godziny na dobę obserwować tego co się dzieje wokół naszego domu czy w pobliżu mieszkania. Dlatego też montaż alarmów może być dobrym pomysłem jako przeciwdziałanie włamaniom i kradzieży.

alarmy dla domu

Montaż alarmu pomoże rozwiązać problem

Najważniejszą cechą prawidłowej instalacji alarmowej powinna być jej skuteczność. Ta wynika z kilku czynników: z użycia dobrej jakości sprzętu, który powinien być niezawodny i nieawaryjny, odpowiedniego zaprojektowania całej instalacji z uwzględnieniem newralgicznych miejsc i głównych czynników zagrożenia oraz od doświadczonego instalatora alarmów jak firma Makrosat z Torunia. Sama instalacja alarmowa powinna być dyskretna, a jej przewody ukryte, co ogranicza ingerencję osób z zewnątrz.

Prawidłowe wykonanie instalacji gwarantuje, że ta uruchomi się w momencie wykrycia zagrożenia i aktywuje sygnał, a także wyśle informację do właściciela nieruchomości, odpowiednich służb oraz do firmy ochroniarskiej. Bardzo często zdarza się, że nieruchomości, które zabezpieczone są alarmami oraz współpracują z firmami ochrony mienia posiadają informację o instalacji. Nie od dzisiaj wiadomo, że prewencja jest najlepszą formą zabezpieczenia.

Warto podkreślić, że sam montaż i zakładanie alarmu nie trwa zbyt długo. Całość prac zamyka się z reguły w ciągu paru dni wraz z testami skuteczności instalacji. Koszty instalacji okazują się niskie w porównaniu do strat, jakie moglibyśmy ponieść w wyniku włamania. Sam system alarmowy może posiadać wiele przydatnych funkcji, warto zatem uwzględnić jego potencjalną rozbudowę o monitoring, system przeciwpożarowy itp.

Z czego składa się instalacja?

Instalacja alarmowa w domu czy mieszkaniu obejmuje zwykle szereg różnego rodzaju czujników, sygnalizatorów, a także modułów powiadamiania sprzężonych ze sobą i połączonych z centralą alarmową i manipulatorem. Z reguły elementy wchodzące w skład całości instalacji są niezmienne, zaś złożoność instalacji zależy od wywiadu środowiskowego i potencjalnych zagrożeń. Opcjonalnie systemy alarmowe mogą być rozbudowane o:

  • czujniki kontaktronowe, montowane w drzwiach, oknach, bramach garażowych;
  • czujniki gazu;
  • czujniki czadu;
  • czujniki dymu;
  • czujniki temperatury;
  • czujniki zalania wodą;
  • kamery telewizji przemysłowej (instalacja monitoringu).

Pełny opis instalacji i jej wariantów rozbudowy na stronie firmy Makrosat z Torunia: http://www.makrosat.com.pl/instalacje-alarmowe/

Sam mechanizm działania alarmu jest dość prosty. Czujniki po wykryciu zdarzenia przekazują informację do centrali alarmowej. Centralka po przetworzeniu sygnału przesyła informację do manipulatora i w dalszej kolejności – w zależności od zaprogramowania – aktywuje sygnalizatory oraz wysyła odpowiednie informacje do zaprogramowanych kontaktów. Bardzo ważne jest, aby systemy alarmowe posiadały własne i niezależne źródło zasilania pozwalające na nieprzerwaną pracę, także w sytuacji odcięcia zasilania przez włamywaczy.

Specjaliści potwierdzają skuteczność systemów alarmowych

Alarmy oraz rozbudowane systemy alarmowe mają potwierdzoną przez wielu specjalistów skuteczność. Prawidłowo wykonana instalacja alarmowa w domu jednorodzinnym czy mieszkaniu to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa. Dlatego kluczowe jest wybranie sprawdzonej i doświadczonej firmy, posiadającej odpowiednie kwalifikacje, uprawnienia oraz doświadczenie. Potwierdzają to również policyjne statystyki, gdyż miejsca gdzie znajdują się informacje o alarmie oraz monitoringu są dużo rzadziej ofiarami włamań i kradzieży. Zaś samo zaistnienie zdarzenia, w sytuacji aktywacji alarmu pozwala na szybsze i skuteczniejsze wykrycie sprawcy. Dla Polaków zaś, którzy obecnie tłumnie udają się na urlopy nie ma nic ważniejszego niż komfort i spokój w czasie wypoczynku.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: