Monitoring Facebooka w NewsPoint Social Media

13-10-2010, 14:06

Algorytm, który pozwala wykrywać i monitorować wartościowe polskie grupy oraz strony na Facebooku wprowadza firma NetSprint. Oznacza to, że korzystając z NewsPoint Social Media klienci otrzymują monitoring większej ilości treści tworzonych przez użytkowników w języku polskim.

Wcześniej NetSprint wprowadził monitoring niemal całej polskojęzycznej treści serwisu mikroblogowego Twitter. Przez kilka ostatnich miesięcy firma doskonaliła aplikację pod kątem wykrywania wszystkich najbardziej interesujących polskich stron na Facebooku. Wprowadzony przez NetSprint algorytm dostosowany jest do obsługi innych języków – umożliwia wykrywanie i pobieranie treści z Facebooka także na innym, niż polski, rynkach.

>>> Czytaj: NewsPoint Social Media wprowadza monitoring mikroblogów

- Skuteczny monitoring treści w takim serwisie społecznościowym, jak Facebook, to duże wyzwanie. Zdecydowana większość treści jest niedostępna dla robotów wyszukiwarkowych, a treści dostępne, takie jak fanpage, są zdefragmentaryzowane. Dlatego też bardzo dużo energii włożyliśmy w nauczenie aplikacji znajdowania tych treści, określania ich ważności oraz intensyfikacji odświeżania - mówi Anna Miotk, dyrektor ds. rozwoju biznesu NewsPoint.

Wyniki monitoringu Facebooka prezentowane są wraz z wynikami monitoringu pozostałych social media w panelu użytkownika. Klient nie ponosi zatem żadnych dodatkowych kosztów związanych z rozszerzeniem monitoringu.

Usługi i rozwiązania NewsPoint przeznaczone są dla szerokiego grona odbiorców biznesowych – działów PR i marketingu, sprzedaży i obsługi klienta, badań i rozwoju oraz zasobów ludzkich. Obecnie w systemie NewsPoint Social Media dostępnych jest 1,27 mln forów i 284 tys. blogów. Rozwiązanie oferuje również monitoring dwóch porównywarek cenowych: skapiec.pl i ceneo.pl oraz 5 platform mikroblogowych. W NewsPoint klienci płacą za dostęp do konta, nie zaś za liczbę monitorowanych haseł. System umożliwia bezpłatne 14-dniowe testy.

>>> Czytaj: NetSprint.pl w międzynarodowym stowarzyszeniu AMEC


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930