Monitor, który Cię obserwuje

28-04-2009, 11:11

Producent monitorów Eizo Nanao ogłosił dodanie do monitorów FlexScan funkcji o nazwie EcoView Sense. Pozwala ona monitorom korzystającym z wykrywaczy ruchu zidentyfikować siedzącą przed nimi osobę.

Monitor Eizo
fot. Eizo - Monitor Eizo
Funkcja EcoView Sense zostanie uwzględniona w 20-calowym EV2023W oraz 23-calowym EV2303W.

Jeśli monitor wykryje, że przez 40 sekund nikogo przed nim nie ma, to przechodzi w stan wstrzymania. Po powrocie użytkownika wraca do standardowego trybu pracy. Nie da się też nabrać na takie sztuczki, jak wycięta z kartonu podobizna umieszczona przed ekranem. Włączy się, dopiero gdy wykryje ruch w odległości do 120 centymetrów od czujnika.

Monitory te są pierwszymi, które uzyskały certyfikat TCO Displays 5.0. Co z tego wynika? Według TCO testy w wersji 5.0 są dużo trudniejsze do przejścia. Dodatkowo, jak podaje Eizo, są to pierwsze produkty ich firmy, które otrzymały certyfikat EPEAT Gold.

FlexXcan EV2023W jest zaopatrzony w matrycę VA o rozdzielczości 1600x900, 178-stopniowy kąt patrzenia oraz współczynnik kontrastu 3000:1. Natomiast EV2303W posiada matrycę TN o rozdzielczości 1920x1080, 160-stopniowy kąt patrzenia oraz współczynnik kontrastu 1000:1. Oba monitory cechują się jasnością o wartości 250cd/m2 oraz mają po jednym wejściu VGA i DVI-D. HDMI nie zostało uwzględnione, ze względu na bardziej biznesowo zorientowane zastosowania.

Nowy monitor Eizo w akcji
fot. - Nowy monitor Eizo w akcji
Rozwiązania przyjazne dla środowiska

Według Eizo modele te zapoczątkowują bardziej kompaktowe konstrukcje linii EcoView poprzez zredukowanie liczby komponentów. To sprawia, że są one nie tylko cieńsze i lżejsze niż poprzednie modele, można je też wysyłać w mniejszych pudełkach, co pozwala zaoszczędzić na pakowaniu. Jednak to, czy firma faktycznie zmniejszy gabaryty wysyłanych paczek z monitorami, dopiero się okaże.

Inne oszczędzające energię rozwiązania uwzględniają czujnik światła otoczenia, który dostosowuje jasność ekranu do warunków oświetleniowych w pokoju. Każdy monitor posiada również wyłącznik pozwalający odciąć zupełnie pobór prądu.


Źródło: EIZO via CNET
Tematy pokrewne:  

tag monitorytag Eizotag EcoView Sense
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy