Mobilne słowniki dwujęzyczne na iOS

31-10-2011, 16:40

W App Store pojawiły się dwujęzyczne słowniki stworzone przez Wydawnictwo Langenscheidt Polska we współpracy z Paragon Software Group. Aplikacje mają być proste w obsłudze i służyć zarówno jako łatwo dostępne słowniki, jak i fiszki do nauki słówek.

Dwujęzyczne słowniki w postaci aplikacji mobilnych opracowane zostały specjalnie dla polskich użytkowników. Obecnie dostępne są wersje polsko-angielska, polsko-niemiecka oraz polsko-włoska. Słowniki w wersji Classic zawierają ok. 43 tysięcy haseł, natomiast te w wersji Premium oferują dostęp do 75 tysięcy haseł, zawierając ponad 325 tysięcy słów, zwrotów i wyrażeń.

Aplikacje mają podpowiadać użytkownikowi, jeżeli wyraz wpisywany w okienko wyszukiwarki nie będzie poprawny. Nie trzeba się też zastanawiać, czy wpisana została odpowiednia forma gramatyczna – aplikacja domyślnie wyszukuje prawidłowe hasła.

Czytaj też: Open Vocabulary - otwarte, połączone słowniki online

Słowniki Langenscheidt Polska na urządzenia z iOS
fot. - Słowniki Langenscheidt Polska na urządzenia z iOS
Słowniki zostały wzbogacone w moduł audio, który pozwala poznać wymowę danego wyrazu w naturalnym brzmieniu. Wyposażono je również w pamięć obejmującą 100 ostatnio przeglądanych haseł. Dzięki funkcji fiszek aplikację można wykorzystać także do nauki, powtarzając słówka nawet tam, gdzie nie ma zasięgu sieci, słowniki działają bowiem również bez dostępu do internetu i sieci komórkowej.

Obecnie z App Store'a można pobrać słowniki polsko-angielski i polsko-włoski w wersji Classic (11,99 euro) oraz słownik polsko-niemiecki w wersji Premium (16,99 euro). Już niebawem dołączy do nich słownik polsko-francuski oraz polsko-hiszpański. W przygotowaniu są też słowniki języka polskiego - ortograficzny i wyrazów obcych.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy