Mobilne nawigacje Sygic powalczą o polskich użytkowników dróg

25-06-2010, 16:53

Firma Sygic wprowadziła na rynek polski program do nawigacji Sygic Mobile Maps 10 działający na większości systemów operacyjnych, z których korzystają telefony, w tym Windows Mobile, Symbian, Android, Maemo, Bada, iPhone i Linux.

:[IMG-cefc9]: Program do nawigacji satelitarnej Sygic Mobile Maps 10 może być wykorzystywany zarówno na smartfonach, jak i przenośnych urządzeniach typu PDA, PND i MID z systemami Windows CE, Windows XP/Vista lub Linux. Aplikacja oferuje opcje widoku 2D/3D, inteligentne wyszukiwanie, nawigację głosową w 20 językach, w tym polskim, ostrzeganie o fotoradarach, ograniczeniach prędkości, przejazdach kolejowych, oferuje także asystenta pasa ruchu.

>> Czytaj też: Nawigacje: Sygic otwiera oddział w Polsce

Sonda
Czujesz się bezpiecznie na Polskich drogach?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Dostawcą szczegółowych, cyfrowych map Europy jest firma Tele Atlas i Navteq. Aplikacja nie potrzebuje stałego dostępu do połączenia internetowego – klient posiada wszystkie dane w swoim urządzeniu i - jak zapewnia producent - nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów poza granicą oraz na terenie swojego kraju. Użytkownicy mogą też wysłać lub odebrać od innych swoją pozycję pobraną z GPS za pośrednictwem SMS.

Oprogramowanie oferuje takie funkcje, jak możliwość wybrania punktu POI (np. hotelu, restauracji czy lotniska) i bezpośrednio połączenie się z nim, za pomocą swojego telefonu, wybierając numer telefonu wskazany na ekranie w celu rezerwacji. Program odnajdzie też najbliższy parking punktu docelowego i najszybszą drogę dojazdu. Wyszukiwanie obejmuje wszystkie nazwy wieloczłonowe zawierające wpisane słowa.

>> Czytaj też: AutoMapa zrezygnowała z nawigacji Lark

Sygic Mobile Maps 10 na iPhone
fot. - Sygic Mobile Maps 10 na iPhone
Decydując się na komunikację online, kierowcy mogą w czasie rzeczywistym dzielić się informacjami o wypadkach, korkach i kontrolach drogowych. Dotknięcie paska informacji na ekranie urządzenia powoduje wyświetlenie menu informowania o patrolach lub wypadkach w obecnej lokalizacji, które przesyłane są na centralny serwer, a następnie do urządzeń wszystkich użytkowników znajdujących się w pobliżu.

Program do nawigacji Sygic Mobile Maps 10 z mapą Europy dostępny jest na polskim rynku od czerwca br. w cenie 299 PLN brutto.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31