Mobilna wymiana opon - nowy trend w Polsce?

10-03-2017, 13:04

Posiadanie firmy, która ma własny pion transportowy, to konieczność dbania o bezpieczeństwo i prawidłowe przygotowanie pojazdów do ruchu. Na właścicielu firmy spoczywa odpowiedzialność nie tylko za samochód, ale również za kierowcę i przewożony towar. Jedną z rzeczy, które składają się na te obowiązki, jest konieczność przestrzegania terminarzy związanych z kontrolą i wymianą ogumienia w samochodach dostawczych.

Czas to pieniądz

Problem z wymianą opon – zwłaszcza jeżeli mówimy o okresowej wymianie opon z letnich na zimowe – polega przede wszystkim na tym,ze zajmuje to sporo czasu. Jeżeli na dodatek mamy naprawdę sporo samochodów w taborze, wysłanie każdego z nich do zakładu wulkanizacyjnego, zajmującego się wymianą opon, to problem logistyczny i finansowy. Wszak w momencie gdy auto czeka na wymianę i kiedy prowadzony jest sam serwis, kierowca nie może tym samochodem wykonywać normalnych czynności zawodowych. Osłabia to możliwości firmy w danym momencie.
Nieco inaczej to wygląda, jeżeli dysponujemy własną bazą serwisową. Niestety to obecnie rzadkość, zwłaszcza jeżeli transport nie jest główną gałęzią naszego biznesu. Na szczęście nie jesteśmy w tej sytuacji pozostawieni sami sobie. Możemy zamówić usługę w firmie zajmującej się wymianą opon z dostawą do klienta. Wystarczy wówczas umówić termin i serwisanci przyjadą do nas z całym niezbędnym do tej operacji sprzętem. Zajmie to o wiele mniej czasu.

Zdarzenia losowe

W firmie posiadającej tabor samochodowy, przeznaczony do transportu towarów, niezwykle ważne jest regularne monitorowanie stanu technicznego aut. Oczywiście pierwszym ogniwem tego łańcucha zawsze będzie kierowca, który powinien dokonać oględzin auta przed wyruszeniem w trasę, a po drodze również ma okazję monitorowania tego, jak samochód zachowuje się w czasie pracy.
W przypadku samochodów dostawczych, które zazwyczaj są o wiele bardziej obciążone niż inne auta, szczególnie istotne jest serwisowanie ogumienia. Oczywiście nawet jeśli to robimy, nie powoduje to, że samochód jest całkowicie odporny na wszystkie sytuacje losowe. W przypadku pęknięcia opony w trakcie jazdy kierowca zawsze może wymienić koło na zapasowe. Jednak jeżeli psują się dwa koła, trzeba wezwać pomoc.

Abonament za wygodę

Okazuje się że nie tylko sezonowa wymiana opon jest możliwa w ramach usług oferowanych przez firmę zajmującą się mobilnymi usługami, które związane są z oponami. W grę wchodzi również wulkanizacja, uzupełnianie klimatyzacji i szereg innych usług, o które warto dopytać.
Oczywiście można nawiązać kontakt z taką firmą jedynie w sytuacji gdy występuje pilna potrzeba. Wówczas współpraca odbywa się na zwykłych zasadach, według standardowego cennika. Jednak w przypadku firmy o wiele korzystniejszym rozwiązaniem może być wykupienie abonamentu na usługi, dzięki któremu można w każdej chwili liczyć na pomoc, zarówno w sytuacjach planowanych, takich jak wymiana opon na zimowe, jak i awaryjnych. Korzyści płynące z abonamentu są niemałe, ponieważ oferta może się różnić nawet o kilkadziesiąt złotych na pakiecie dla jednego auta.

Artykuł poleca mobilna wulkanizacja http://oponynaczas.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag wymiana opontag opony
To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.