Mleko modyfikowane – jakie ma właściwości?

14-01-2019, 10:52

Mleko modyfikowane ma zadanie zastępować pokarm kobiecy, poprzez imitację jego naturalnego składu. Nie jest w 100% identyczne, co naturalny pokarm matki, jednak to skład i właściwości sprzyjające prawidłowemu rozwojowi dziecka, które nie może być karmione piersią.

Czym jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane to mleko krowie, ale o specjalnie zmodyfikowanym składzie. Zwykle wyróżnia się obniżoną ilością białka, ale i zmiennym jego składem. Ponadto w mleku modyfikowanym występują większe ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, laktozy oraz zawartości niektórych witamin. Zmniejsza się natomiast występowanie potasu, sodu i chloru.

U niemowląt do 6. miesiąca życia podaje się mleko modyfikowane początkowe. Dla niemowląt od 6. do 12. miesiąca życia, podaje się z kolei tak zwane mleko następne. Dzieciom powyżej 1. roku życia można już podawać mleko typu junior.

Mleka specjalistyczne

Poszczególne składy mieszanek, na których bazują mleka modyfikowane, zależne są od producentów, ale głównie potrzeb maluszków. Na rynku można bowiem znaleźć nie tylko wspomniane mleka modyfikowane, dopasowane do wieku dziecka, ale i mleka specjalistyczne. Mają one za zadanie odpowiadać na szczególne potrzeby maluszków z rozmaitymi schorzeniami czy alergiami pokarmowymi.

Dzieci, które są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia alergii pokarmowej na mleko, mogą być karmione mlekiem hipoalergicznym. W składzie takiego produktu znajdują się białka poddane hydrolizie. Maluszki, które mają skłonność do kolek i bólów brzucha, a ich układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy, powinny być karmione mlekiem o obniżonej zawartości laktozy. Z kolei dzieci, którym często się ulewa, dobrze tolerują mleko antyrefluksowe.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu dziecko nie może być karmione piersią, mleko modyfikowane doskonale je zastępuje. Daje szansę na prawidłowy rozwój, dostarczenie organizmowi maluszka wartościowych i niezbędnych składników. Dobór w zależności od występującego schorzenia, ponadto wieku i potrzeb dziecka, to kluczowe aspekty przy wyborze mleka modyfikowanego.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. Astibuagfot. harvepino


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: