Minimalizm i funkcjonalność w twojej kuchni

02-09-2018, 05:52

Podczas projektowania kuchni należy pamiętać, że jest to centralna przestrzeń w domu, która pozwala spotkać się wszystkim członkom rodziny podczas wspólnego posiłku bądź podczas jego przygotowywania. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o zastosowane rozwiązania, by były nie tylko praktyczne, ale również tworzyły spójną estetycznie wizję sprzyjającą miłemu spędzaniu czasu.

mat partnera

Minimalizm, czyli mniej znaczy więcej

Podczas urządzania kuchni możemy postawić na absolutny minimalizm. Idealnie sprawdza się tu myśl: im mniej, tym lepiej. W minimalistycznej kuchni nie sposób znaleźć ozdoby i drobne akcesoria. Na wierzchu stoi tylko to, co naprawdę jest niezbędne i najczęściej używane, na przykład czajnik czy ekspres do kawy. W takiej kuchni nie ma miejsca na szaleństwo z kolorami. Wystarczy jeden spokojny, stonowany kolor, na przykład biel, czerń, szarość czy brąz. Mimo tych rygorystycznych zasad minimalistyczną kuchnię można ocieplić, dodając jeden barwny element, choćby kolorowy obrus, lub wieszając żyrandol o ozdobnych, barokowych kształtach. Mocnym akcentem będzie też kolorowa chłodziarka – miętowa, błękitna, a nawet czerwona.

Styl skandynawski w kuchni

W nurt nowoczesności wpisuje się styl skandynawski. Charakteryzuje się on naturalną prostotą, dzięki czemu zyskał u nas wielu zwolenników. W takiej kuchni, na tle czystych, białych ścian, staną pozbawione ozdób, jasne drewniane meble. Na podłogach najlepiej sprawdzi się bielone drewno lub jasny gres. Jeśli chodzi o dodatki, króluje tu wiklina, ceramika, szkło, len – ale wszystko z umiarem. Nie ma mowy o przeładowaniu ozdobami. Kuchnia skandynawska ma być praktyczna i zdecydowanie naturalna. Do stylu skandynawskiego będzie pasować niewielka, gładka i minimalistyczna lodówka 60 cm szerokości, która pomieści wszystkie niezbędne produkty spożywcze.

Chłodziarka minimalistyczna, ale funkcjonalna

Minimalistyczna i funkcjonalna chłodziarka może być standardowych rozmiarów, tak jak lodówka 60 cm. Jak wszystkie pozostałe sprzęty AGD łączy ona w sobie elegancki, minimalistyczny design z funkcjonalnością: intuicyjną obsługą, różnorodnymi funkcjami, które umożliwiają osiąganie pożądanych rezultatów we własnym mieszkaniu.

Gdy zdecydujemy się już na wymarzone meble do naszej kuchni, możemy zacząć myśleć o dopasowaniu designu sprzętu AGD do stylistyki całego pomieszczenia. Przykładowo interesujące, oryginalne modele mają w swej ofercie firmy takie jak Samsung, Smeg oraz Gorenje. Chłodziarka jednej z wymienionych marek na pewno będzie pasować do minimalistycznej kuchni w stylu skandynawskim.

Jeśli naszym celem jest minimalistyczne wnętrze, warto zwrócić uwagę, aby nasza chłodziarka nie była zbyt dużych gabarytów i nie zdominowała pomieszczenia, w którym się znajduje. Sprawdzi się tutaj niewielka lodówka 60 cm, w której z pewnością zmieszczą się produkty przeznaczone dla 2-3 osobowej rodziny, nie zajmie nam wiele miejsca. Lodówka 60 cm jest świetną alternatywą dla większego sprzętu AGD, jak chłodziarka side-by-side, która nie nadwyręży naszego domowego budżetu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne: