Minikamery szpiegowskie - jaką wybrać i gdzie kupić?

17-04-2019, 12:46

Mikrokamery ukryte w okularach, budzikach, czy długopisach, służą do dyskretnego podglądu najbliższego otoczenia. Ten nowoczesny, miniaturowy sprzęt, kojarzący się z filmami o Jamesie Bondzie, jest dziś praktycznym i przydatnym narzędziem do stosowania w domu.

minikamery szpiegowskie

Do czego można wykorzystać takie urządzenie?

Minikamery szpiegowskie służą przede wszystkim do dyskretnego rejestrowania tego, co dzieje się w ich zasięgu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej, niepozornej formie, np. w przypadku produktów wyglądających jak okulary, zegarek, długopis, pendrive, czy brelok do kluczy, nagrywanie jest niezauważalne dla osób postronnych. Dlatego taki sprzęt stosuje się najczęściej jako dodatkowy element monitoringu domu lub biura. Pozwala na kontrolowanie dzieci i ich opiekunek, pracowników, a także na sprawdzanie, co dzieje się na posesji lub w garażu podczas nieobecności właściciela.

Należy jednak pamiętać, że uzyskiwanie informacji korzystając z urządzeń wizualnych lub podsłuchowych (a do tej kategorii należą kamery szpiegowskie) będzie w wielu przypadkach nielegalne. Dopuszczalne jest wyłącznie w określonych sytuacjach, np. do nagrywania podopiecznych, kontroli pracowników (jednak muszą zostać oni wcześniej o tym poinformowani), ochrony własnego mienia i zabezpieczania przedmiotów elektronicznych o dużej wartości. Może być wykorzystane również w sytuacji, w której sami bierzemy aktywny udział lub gdy podejrzewamy popełnienie przestępstwa. Jeżeli mamy wątpliwości, czy w możemy użyć takiej kamery do określonych działań, warto wcześniej skontaktować się z prawnikiem. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów związanych z nielegalnym podsłuchem i monitoringiem.

Mikrokamery – jak to właściwie działa

Minikamery szpiegowskie to osiągnięcie zaawansowanej technologii. Większość współczesnych modeli wyposażono w miejsce na kartę microSD, która służy do zapisywania danych. Pozwalają na szybki i bezproblemowy transfer danych do komputera, bez konieczności instalowania żadnych sterowników (działają jak pendrive). W najnowocześniejszych wersjach tego sprzętu możliwa jest również bezprzewodowa transmisja danych z użyciem Wi-Fi albo sieci 3G/LTE.

Kamera działająca online pozwala na obserwowanie wybranego pomieszczenia z dowolnego miejsca na bieżąco, dzięki czemu mamy podgląd na to, co aktualnie się w nim dzieje. W przypadku profesjonalnego sprzętu jakość obrazu i dźwięku może być bardzo wysoka. Wiele modeli posiada również przydatną funkcję detekcji ruchu (automatycznie aktywują i wyłączają kamerę po wykryciu i zatrzymaniu ruchu), a także możliwość wygodnego sterowania pilotem.

Gdzie kupić i czym kierować się przy wyborze kamery?

Szeroki wybór wysokiej jakości minikamer szpiegowskich znajdziemy w profesjonalnych sklepach detektywistycznych, takich jak np. gospy.pl, gdzie mamy możliwość nie tylko kupna, ale również wypożyczenia sprzętu na określoną liczbę dni. Wybierając bezprzewodową minikamerę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na cel, do którego ma nam posłużyć. Zastanówmy się, czy będzie pracować w pełnym oświetleniu, czy powinna być dostosowana do działania w ciemnościach (system Night Vision, czyli tryb podczerwieni).

Ze względu na fakt, że są to urządzenia bezprzewodowe, pozbawione widocznych kabli, ważny jest również maksymalny czas ich pracy. Poszczególne modele są wyposażone w różne rodzaje akumulatorów, o większej i mniejszej mocy. Znaczenie ma także pojemność karty pamięci i ogólny sposób działania kamery. W wielu przypadkach nagrywanie non stop nie jest konieczne. Wówczas najlepszym wyborem będzie sprzęt z czujnikiem ruchu, który aktywuje się dopiero wtedy, gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag kamery szpiegowskie
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: