Miłość, jak to łatwo powiedzieć

24-08-2020, 10:30

Najlepiej jest, gdy miłość oraz seks idą w parze. Nie zawsze jednak w życiu jest komfortowo, czasami pojawiają się różne sytuacje, w których namiętność weźmie górę nad rozsądkiem. Czasem może pęknąć prezerwatywa albo zapomnimy wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Czasem seks niekoniecznie jest powiązany z uczuciem i służy tylko i wyłącznie czystej przyjemności. Co robić, gdy sprawy, z tych lub z innych powodów, wymknęły się spod kontroli i mamy podejrzenie, że możemy zajść w ciążę, a wcale nam na tym nie zależy? Można wówczas skorzystać ze środków farmakologicznych, które pozwolą nam nie ponieść potencjalnych konsekwencji błędu lub innych przypadkowych wydarzeń.

1. Wizyta lekarska w Internecie

2. EllaOne czy Escapelle - wybór należy do Ciebie

3. Solidnie i skutecznie - z najlepszymi w sieci

Wizyta lekarska w Internecie

Dostępność tabletek "dzień po" jest w Polsce nieco ograniczona i by je uzyskać trzeba się pofatygować po receptę do lekarza. Tabletka dzień po, w zależności od tego na jaki produkt się zdecydujemy, działa od 72 do 120 godzin po stosunku, przy czym jej skuteczność jest najwyższa w ciągu pierwszej doby. Potem nieco spada. Nabycie jej będzie wymagało wizyty u lekarza, ale obecnie nie jest wcale konieczne chodzenie do gabinetu i czekanie w kolejce. Można bowiem wykupić konsultację lekarską online. W ten sposób w ciągu trzech godzin otrzymamy na nasz telefon elektroniczną receptę, którą będziemy mogły zrealizować w dowolnej aptece. Wizyta i wykupienie recepty online są jak najbardziej legalną formą działania, w niczym nie odbiegającą od normalnej wizyty w przychodni, czy też w prywatnym gabinecie. W ten sposób mamy dostęp do błyskawicznej antykoncepcji, z której możemy skorzystać w każdej chwili.

tabletka wczesnoporonna

EllaOne czy Escapelle - wybór należy do Ciebie

Tabletka dzień po - jak działa, czy jest bezpieczna? Na to pytanie odpowiedź jest prosta - tak, zgodnie z danymi, które przekazuje WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, tabletka dzień po jest bezpieczna, a ryzyko ewentualnych skutków ubocznych jest minimalne. Należy jednak pamiętać, że tabletki takie mają poważny wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu każdej kobiety i powinny być stosowane tylko raz podczas danego cyklu. Na rynku polskim możemy obecnie skorzystać z dwóch produktów: ellaOne oraz Escapelle. Główna różnica pomiędzy nimi jest taka, że ellaOne działa aż do stu dwudziestu godzin po stosunku, a Escapelle tylko do siedemdziesięciu dwóch godzin. W pierwszej substancją czynną jest syntetyczny hormon - octan uliprystalu, w drugiej - levonorgestrel, czyli syntetyczny progestagen będący składnikiem pojawiającym się także w innych produktach tego typu. Cena ellaOne waha się od dziewięćdziesięciu do stu dwudziestu złotych za pigułkę. Escapelle jest tańsza - jej cena to 30-50PLN. Różnice w cenie wynikają z czasu działania poszczególnych produktów. To, na jaki się ostatecznie zdecydujemy, będzie zależało od okoliczności, w których się znalazłyśmy. Jedno jest pewne - na tak poważnych sprawach, dotyczących bezpośrednio naszego zdrowia oraz przyszłości, nie warto oszczędzać.

Solidnie i skutecznie - z najlepszymi w sieci

Jedną ze stron sieciowych umożliwiających nam wizytę lekarską online oraz wystawienie recepty elektronicznej jest zdalnaprzychodnia.pl. Warto skorzystać z ich oferty. Wszelkie za i przeciw są tam jasno omówione, a konsultacja lekarska pozwoli nam wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz pomoże nam w dobraniu odpowiedniej pigułki. Warto zapamiętać ten namiar - nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda.

 

 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag tabletki wczesnoporonnetag nols
To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: