Milion aplikacji dla iOS oraz Androida

16-09-2011, 18:16

Łączna liczba narzędzi przygotowanych dla iOS oraz Androida osiągnęła we wrześniu okrągły milion. W przyszłości ma ich przybywać jeszcze szybciej.

Jak poinformowano na blogu aplikacji AppsFire, umożliwiającej odkrywanie nowych programów, liczba narzędzi przygotowanych dla iOS oraz Androida przekroczyła właśnie milion. Łącznie były one pobierane przez użytkowników miliardy razy.

Czytaj także: Pierwsze wydanie testowe Firefoksa dla tabletów

Sonda
Kupujesz mobilne aplikacje?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Różnice w liczbie narzędzi dla platform Google'a i Apple'a nie są duże. Z wynikiem 52% wygrywa obecnie iOS, choć według niedawnych prognoz Android Market jeszcze w tym roku prześcignie App Store'a, jeśli chodzi o liczbę pobieranych aplikacji. Zapotrzebowanie klientów na aplikacje mobilne ma rosnąć w tym roku wraz z liczbą pobrań płatnych narzędzi na całym świecie - informował niedawno Nick Dillon z firmy analitycznej Ovum.

Warto jednocześnie zauważyć, że milion przygotowanych aplikacji nie oznacza, iż wszystkie są wciąż dostępne dla użytkowników. Szacuje się, że około 200 tysięcy nie jest już aktywnych, a zatem w zbiorach najpopularniejszych sklepów z narzędziami pozostaje około 800 tysięcy programów.

Do końca roku dostępnych ma być milion mobilnych aplikacji
fot. - Do końca roku dostępnych ma być milion mobilnych aplikacji
AppsFire dokonało pomiarów, wykorzystując te same narzędzia, których używa do polecania użytkownikom interesujących aplikacji. Warto przypomnieć, że według Ovum to wciąż iPhone pozostanie w najbliższych latach platformą najbardziej lukratywną dla deweloperów. W 2016 roku ma ona wygenerować przychody na poziomie 2,86 miliarda dolarów przy 1,6 miliarda w przypadku Androida.

Czytaj także: Android 4.0 Ice Cream Sandwitch jeszcze w tym roku


Źródło: AppsFire
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy