Microsoft zapowiada Xbox Live TV i wygodne wyszukiwanie głosowe

08-06-2011, 10:27

Nowości zaprezentowane na targach E3 mają jeszcze bardziej umocnić pozycję Xboksa na rynku konsol.

Podczas gdy Sony boryka się z kolejnymi włamaniami, Microsoft o wiele mądrzej podszedł do spraw związanych z bezpieczeństwem, a rosnąca popularność Xboksa pokazuje, że użytkownicy doceniają wysiłki giganta z Redmond.

>>Czytaj także: Lady Gaga inwestuje w serwis społecznościowy dla celebrytów

Sonda
Posiadasz konsolę do gier?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na konferencji E3 Microsoft zaprezentował wiele nowości związanych z Xbox Live. Jedną z budzących największe zainteresowanie jest Live TV, jednak na razie nie wiadomo, co dokładnie będzie wchodziło w skład oferty. Microsoft zapewnił jedynie, że pracuje nad usługą z liderami rynku telewizyjnego w Stanach Zjednoczonych oraz "na całym świecie".

Podczas prezentacji przedstawiono także funkcję sterowania głosowego, które będzie można wykorzystywać do nawigowania telewizją. Również specjalną wersję wyszukiwarki Bing, która zostanie udostępniona dla Xboksów 360, będzie można obsługiwać za pomocą komend głosowych.

Interesującą nowością ma być także możliwość przechowywania profili i zapisanego stanu gier na zdalnych serwerach, co jest jednym z pierwszych kroków w stronę przeniesienia usług Xboksa do obliczeniowych chmur.

W Xbox Live ma się pojawić także serwis YouTube, który powinien być dostępny dla użytkowników razem ze wszystkimi funkcjami, podobnie jak w przypadku dostępu z poziomu przeglądarki komputera PC.

>>Czytaj także: Zaprosiła na urodziny tysiące ludzi przez Facebooka. Przypadkiem


Źródło: Major Nelson, Bing
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag Xbox Livetag Xbox 360tag Xboxtag Sonytag Microsofttag Live TVtag konsoletag E3tag Bing
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy