Microsoft pracuje nad sklepem z aplikacjami dla Windows 8

18-08-2011, 10:40

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o tym, że Microsoft chce podążać śladami Apple'a, jeśli chodzi o sprzedaż aplikacji dla swojego systemu.

Na początku tego tygodnia Microsoft zapowiedział, że chce rozmawiać o nowym Windowsie, zatem firma zaczęła szerzej informować o tym, nad czym obecnie pracują jej programiści.

>>Czytaj także: Dell wierzy w Windows 8 na tabletach

Sonda
Czy kierunek e-biznes na UMK zdobędzie popularność studentów?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Na blogu dotyczącym Windows 8 pojawiła się lista zespołów, które pracują nad flagowym produktem Microsoftu. Szczególną uwagę przyciąga m.in. grupa nazwana "App Store", co można odbierać jako potwierdzenie wcześniejszych doniesień o sklepie z aplikacjami, który ma być wbudowany w nowym Windowsie.

Przypomnijmy, że już w kwietniu wyciekły pierwsze zrzuty ekranu, które miały przedstawiać nowe narzędzie. Wtedy nie mieliśmy jednak pewności co do do ich autentyczności. Trudno także przypuszczać, by Microsoft pozostał przy obecnej nazwie "Windows App Store", która raczej nie przypadłaby do gustu Apple'owi.

Windows App Store
fot. - Windows App Store
Warto zwrócić uwagę również na zespoły zajmujące się tworzeniem narzędzi do "kontrolowania komputera", a nawet nazwane "platformą interakcji z człowiekiem". Prawdopodobnie chodzi po prostu o lepsze wykorzystanie nowych urządzeń, jak chociażby dobrze znanego Kinecta. Możliwe również, że Microsoft chce w przyszłości umożliwić większą personalizację systemu, czym także zajmuje się osobny zespół.

>>Czytaj także: Windows 8 bez technologii Dolby


Źródło: Microsoft
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031