Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Microsoft: polskie szkoły wśród najbardziej innowacyjnych na świecie

22-11-2011, 09:57

Dwie polskie szkoły dołączyły do grona 100 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie, otrzymując certyfikaty Mentor i Pathfinder School. Microsoft zapowiedział również kontynuację dotychczasowych i otwarcie nowych programów partnerstwa na rzecz wsparcia pracy pedagogów.

Microsoft twierdzi, że dobre przygotowanie pedagogów to najskuteczniejsza metoda pomocy współczesnej młodzieży w przezwyciężeniu problemu nierównych szans edukacyjnych. Kierowanie uczniów na ścieżkę wiodącą do wiedzy i umiejętności, których będą potrzebować, aby prosperować w nowoczesnym świecie, jest jednak ogromnym wyzwaniem. Microsoft zwołał kongres Microsoft Partners in Learning Global Forum, podczas którego nauczyciele oraz liderzy środowiska edukacyjnego prezentowali kreatywne i skuteczne wykorzystanie technologii w nauczaniu.

Anthony Salcito z Mircosoftu, Maria Neubauer-Darska i Dariusz Stachecki ze szkoły w Nowym Tomyślu.
fot. Microsoft - Anthony Salcito z Mircosoftu, Maria Neubauer-Darska i Dariusz Stachecki ze szkoły w Nowym Tomyślu.
Podczas uroczystej gali wieńczącej tegoroczną edycję programu ogłoszono listę 33 szkół certyfikowanych jako Microsoft Mentor School oraz 67 szkół, które uzyskały tytuł Microsoft Pathfinder School. W tej grupie znalazły się w tym roku dwie polskie szkoły: Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego z Nowego Tomyśla zostało wyróżnione tytułem Mentor Szchool, a Zespół Szkół Technicznych z Radomia tytułem Pathfinder School. Zadaniem szkoły mentorskiej jest koordynacja i merytoryczna opieka nad działaniami szkół opiekunów (Pathfinder), które z kolei na poziomie krajowym odpowiedzialne są za współpracę z tymi szkołami, które nauczają w sposób innowacyjny i wykorzystują w tym celu nowe technologie.

- Program Microsoft Partners in Learning jest dla naszej szkoły bardzo ważny. Dzięki niemu mamy możliwość spotykania się w świecie rzeczywistym i wirtualnym ze społecznością innowacyjnych szkół z całego świata, korzystać z wiedzy światowych autorytetów. Niezwykle cenne doświadczenia, którymi się wymieniamy, a warsztaty prowadzone przez doświadczonych trenerów dają nam możliwość skutecznego wprowadzania zmian w naszej szkole, by uczyć nowocześniej i efektywniej – mówi Dariusz Stachecki, wicedyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Firma przyznaje, że obie szkoły od lat wdrażają z powodzeniem technologie informatyczne i komunikacyjne, przygotowując i wspierając w ten sposób młodzież do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz zwiększając szanse młodych ludzi na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Placówki weszły do programu kilka lat temu dzięki projektowi Innowacyjny Nauczyciel i Innowacyjna Szkoła.

Czytaj też: 10-latki przeprowadziły wywiad z noblistą (wideo)


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *