Microsoft otworzy format danych Outlooka

27-10-2009, 10:57

Dzięki temu programy różnych firm będą w stanie odczytywać i przetwarzać dane z programu pocztowego Microsoftu. Dokumentacja dla deweloperów już powstaje i zostanie udostępniona na zasadach Open Specification Promise.

Ważne dane w programie Outlook (e-maile, kontakty, dane z kalendarza) są zapisywane w plikach z rozszerzeniem .pst. Twórcy innych aplikacji mogli w sposób ograniczony korzystać z tych danych, ale tylko jeśli Outlook był zainstalowany na komputerze użytkownika.

Microsoft ma teraz zamiar uwolnić dokumentację formatu PST. Dzięki temu twórcy aplikacji różnego typu będą mogli sprawić, aby ich produkty odczytywały lub przetwarzały pliki z danymi Outlooka. Wszyscy będą mogli się dowiedzieć, jak informacje są zapisywane i jak się do nich dostać.

O rozpoczęciu prac nad dokumentacją poinformował przedstawiciel Microsoftu Paul Lorimer na blogu Interoperability@Microsoft. Z jego informacji wynika, że prace są w początkowym stadium. Microsoft ma zamiar zaprosić ekspertów i zainteresowanych klientów do oceny przydatności tej dokumentacji.

Kiedy dokumentacja będzie gotowa, zostanie udostępniona na zasadach Open Specification Promise. Dzięki temu korzystający z niej deweloperzy będą mieli pewność, że Microsoft nie pozwie ich o naruszenia patentowe. Zaimplementowanie opisanych w dokumentacji rozwiązań może się odbyć bez zgody Microsoftu.

Lorimer przypomniał również, że firma z Redmond na początku 2008 roku zobowiązywała się do zwiększenia interoperacyjności swoich produktów. Otworzenie dokumentacji formatu PST jest krokiem w tym kierunku.


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy