Microsoft otwiera kafejkę w Paryżu

24-09-2009, 07:39

Kupisz kawę, zjesz ciastko, przetestujesz Windowsa 7 - taka ma być kafejka, którą Microsoft otworzy już za miesiąc w stolicy Francji.

22 października nie tylko pojawi się nowy system operacyjny Microsoftu - Windows 7, ale także otwarta zostanie pierwsza, i jak na razie jedyna, kafejka amerykańskiego koncernu - podaje CNET News. Na jej lokalizację wybrany został Paryż, dokładny adres to 47 Boulevard Sebastopol.

Po co Microsoftowi kafejka? Z informacji uzyskanych przez CNET News wynika, że jest to kolejny pomysł koncernu na zbliżenie się do swoich klientów i użytkowników produktów. Lokal ma także pomóc w poznaniu nowości, wchodzących na rynek, w tym oczywiście Windowsa 7. Czy przełoży się to na wzrost sprzedaży? Możliwość przetestowania aplikacji bez sprzedawcy stojącego za plecami na pewno może w tym pomóc.

W lokalu będzie można surfować po internecie (bezpłatny dostęp Wi-Fi), a także kupić napoje i przekąski - informuje z kolei TechCrunch. Nie będzie za to możliwości dokonania zakupu produktów Microsoftu. I być może to będzie kluczem do sukcesu przedsięwzięcia.


Źródło: TechCrunch, CNET News
Tematy pokrewne:  

tag Windows 7tag Microsoft
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy