Microsoft niespodziewanie udostępnia nowe aplikacje dla odtwarzacza Zune

03-08-2011, 16:26

Gigant z Redmond zaskoczył użytkowników nowymi aplikacjami na platformę, której rozwój firma już jakiś czas temu zakończyła.

Już w marcu Microsoft informował, że nie zamierza kontynuować rozwoju Zune'a. Zamiast tego firma miała się skupić na tworzeniu innych urządzeń.

>>Czytaj także: Bill Gates nie obejmie ponownie sterów w Microsofcie

Sonda
Zagraniczne apteki powinny móc się reklamować w innym państwie
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Zaskakujące dla wielu było więc dzisiejsze ogłoszenie firmy, w którym wspomina o wydaniu zestawu nowych aplikacji dla swojego odtwarzacza. Serwis TheNetxWeb otwarcie przyznaje, że nie wie, czemu Microsoft zdecydował się na taki krok, który raczej nie poprawi sprzedaży systemu Windows Phone.

W 2006 roku Steve Ballmer miał nadzieję, że firmie uda się konkurować z odtwarzaczami Apple'a: Możemy ich pokonać, ale to nie będzie łatwe. Z perspektywy czasu widać, że zadanie okazało się zbyt trudne, a obecnie Zune niezbyt dobrze wpisuje się w krajobraz urządzeń Microsoftu.

Smartfony z Windows Phone korzystają obecnie co prawda z synchronizacji Zune, jednak jak firma informowała już wcześniej: Nie zamierzamy zapowiadać kolejnego urządzenia Zune. Choć seria nie będzie już kontynuowana, wciąż można będzie kupić urządzenia wyprodukowane do tej pory. Wygląda więc na to, że Microsoft chciał być po prostu lojalny w stosunku do klientów, którzy kupili odtwarzacz, licząc na wsparcie ze strony Redmond.

>>Czytaj także: Marne przychody Microsoftu z Windows Phone


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30