Microsoft naruszył patenty Motoroli Mobility

24-04-2012, 06:56

Podczas tworzenia popularnych konsol Xbox koncern z Redmond naruszył patenty Motoroli Mobility - uznała Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC). Poszkodowana firma domaga się blokady sprzedaży urządzeń w Stanach Zjednoczonych.

Zdaniem ITC Microsoft naruszył cztery z pięciu patentów, których wykorzystywanie bez zgody zarzuciła mu Motorola Mobility. Ostateczne orzeczenie co do winy korporacji z Redmond ma jednak zostać przedstawione dopiero w sierpniu.

Czytaj także: Google jednak zatrzyma dla siebie całą Motorolę?

Wśród technologii, które miały być wykorzystywane w konsoli Xbox niezgodnie z prawem, znaleźć można m.in. bezprzewodowe łączenie się z internetem czy kompresję wideo, by przyśpieszyć jego transmisję. Motorola Mobility, która wkrótce trafi pod skrzydła Google, żąda zablokowania sprzedaży konsol Microsoftu w Stanach Zjednoczonych.

Warto zauważyć, że Międzynarodowa Komisja Handlu jest chętnie wykorzystywana do szybkiego rozstrzygania sporów patentowych, które dotyczyły do tej pory przede wszystkim Androida. ITC ma możliwość szybkiego wstrzymania sprzedaży dowolnych urządzeń na wybranych rynkach, co jest zwykle bardzo dotkliwą karą dla twórców elektroniki.

- Jesteśmy przekonani, że komisja ostatecznie wyda orzeczenie na korzyść Microsoftu - zapewniła firma w oficjalnym oświadczeniu. Innego zdania jest Motorola Mobility, która zapewnia z kolei, że "Microsoft kontynuuje naruszanie portfolio naszych patentów i pozostajemy przekonani co do naszej pozycji".

Czytaj także: Google: Android nie ma kluczowego znaczenia


Źródło: ITC, Microsoft, Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31