Microsoft: koniec prac nad Windows 7

23-07-2009, 08:06

Windows 7 osiągnął status RTM, co oznacza, że prace nad kodem systemu zostały zakończone i został on przekazany do produkcji. Gigant z Redmond zakończył również prace nad systemem Windows Server 2008 R2.

Informując o wersji RTM, Microsoft potwierdził, że zgodnie z wcześniejszymi planami Windows 7 będzie dostępny dla klientów od 22 października. Klienci biznesowi będą mogli zaopatrzyć się w nowy system już od 1 września.

Windows Server 2008 R2 ma być dostępny tego samego dnia lub nieco wcześniej.

Klienci indywidualni, którzy nie chcą czekać z zakupem nowego komputera na wydanie systemu, mogą nabyć maszynę z opcją bezpłatnej aktualizacji systemu po premierze Windows 7. Taką możliwość daje m.in. HP.

Według informacji Microsoftu system będzie dostępny najpierw w wersji angielskiej, hiszpańskiej, japońskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, holenderskiej, rosyjskiej, polskiej, portugalskiej, koreańskiej i chińskiej. Kolejne 21 wersji językowych ma się ukazać 31 października.

Przedstawiciel Microsoftu Brandon LeBlanc napisał na blogu Windows Team, że ponad 10 milionów ludzi uczestniczyło w testach nowego systemu. Zaletą nowego produktu według LeBlanca ma być przede wszystkim wsparcie dla bardzo wielu urządzeń, od netbooków począwszy, na komputerach zoptymalizowanych do gier skończywszy.

Analitycy spoza Microsoftu zwracają uwagę na to, że Windows 7 to pierwsze wydanie Windowsa, które nie podnosi w znaczący sposób wymagań sprzętowych. Windows Vista – wersja najnowsza obecnie – z powodu wysokich wymagań została pominięta przez firmy, a nawet użytkowników indywidualnych. Na rynku pojawiły się netbooki, co przedłużyło zapotrzebowanie na Windowsa XP oraz na lżejszy system Linux.

Windows 7 może być wyjątkowy również z innych względów. Możliwe, że będzie to pierwszy od wielu lat system Microsoftu dostępny w wersji bez przeglądarki internetowej. Komisja Europejska wciąż prowadzi postępowanie w sprawie łączenia systemu operacyjnego z przeglądarką i chciałaby, aby Microsoft ułatwił klientom wybór przeglądarki na etapie instalacji systemu. Udostępnienie systemu bez przeglądarki nie zadowoli KE.

Co ciekawe, z ankiety przeprowadzonej przez Quest Software ScriptLogic wynika, że większość firm nie ma w planach migracji do najnowszego systemu Microsoftu Windows 7. Oczywiście nie jest wykluczone, że firmy zmienią zdanie, jeśli system po premierze uzyska dobre recenzje.


Następny artykuł » zamknij

Internet pomaga w recesji

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930