Microsoft chce zachęcić do legalności

10-08-2006, 09:54

Gigant z Redmond chce zwiększyć liczbę funkcji w systemie Windows, które będą dostępne tylko po zweryfikowaniu legalności systemu za pomocą narzędzia Windows Genuine Advantage. Zmiany wejdą w życie prawdopodobnie wraz z Windows Vista.

Microsoft chciałby, aby użytkownicy legalnych systemów mogli naprawdę skorzystać ze swojej legalności. Dlatego właśnie liczba dodatków i usług im świadczonych ma się zwiększyć. Firma chce w ten sposób przekonać, że legalność po prostu się opłaca.

Koncern podejmie też inne działania, mające na celu utrudnienie samego piractwa. Nieco mgliste zapowiedzi tych wszystkich zmian padły z ust Michaela Sieverta na konferencji Microsoft's Worldwide Partner.

Informacje na temat tych planów doprecyzował wiceprezes Kevin Johnson na spotkaniu z analitykami finansowymi. Powiedział on, że oprogramowanie Windows Defender (narzędzie antyspyware) będzie dostępne tylko dla użytkowników tych systemów, które pozytywnie przeszły weryfikację WGA.

Tylko oni będą mogli także pobrać odtwarzacz Windows Media Player 11.0 oraz nową przeglądarkę Internet Explorer 7.0. Johnson mówił również o "innych" funkcjonalnościach systemu Windows Vista, które będą dostępne wyłącznie dla legalnych użytkowników. Nie wymienił ich z nazwy, ale Mary Jo Foley z serwisu Microsoft Watch domyśla się, że może chodzić o Windows Photo Gallery, Windows Media Center, Windows DVD Maker oraz niektóre gry.

Narzędzie Windows Genuine Advantage służące do weryfikacji legalności zostało wprowadzone przez Microsoft w ubiegłym roku i broniło jedynie wstępu do Microsoft Download Center.

Głośno było o nim w czerwcu bieżącego roku, kiedy Lauren Weinstein, założyciel organizacji People for Internet Responsibility, porównał je do spyware. Zrobił to, ponieważ okazało się, że WGA codziennie kontaktuje się z serwerami Microsoftu.

Źródło: eWeek
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031