Microsoft Bookings, czyli prosty i wygodny sposób na rezerwację wizyt

06-09-2017, 11:35

Office 365 to nie tylko Word, Excel, Outlook czy PowerPoint. To również szereg aplikacji, które nie są aż tak znane, ale funkcjonalnością dorównują tym najpopularniejszym. Jedną z nich jest Microsoft Bookings, która oficjalnie będzie dostępna od początku października, jednak już teraz można ją testować.

Dzięki Microsoft Bookings na naszej stronie internetowej będziemy mogli umieścić kalendarz z terminarzem, na którym klienci będą mogli zapisywać się na spotkania, wizyty itp. Aplikacja jest przydatna zwłaszcza dla firm z branży hotelarskiej, gabinetów lekarskich czy salonów fryzjerskich.

Rezerwacja czasu online, czyli Microsoft Bookings

Microsoft Bookings to aplikacja online działająca zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Skierowana jest do firm, które w codziennej pracy bazują na ustalanych z klientami terminach. Jej funkcje docenią więc przedsiębiorstwa z branży hotelarskiej, a także właściciele salonów fryzjerskich, gabinetów lekarskich czy warsztatów samochodowych. Usługa oferowana przez Microsoft pozwala na znaczne usprawnienie komunikacji między przedsiębiorstwem i klientem. Dzięki rozbudowanemu, ale łatwemu w obsłudze terminarzowi ułatwia umawianie wizyt.

 

microsoft bookings

Bookings w Office 365

Aplikacja Bookings składa się z trzech części. Pierwsza z nich to strona rezerwacyjna, gdzie klienci mogą zaplanować spotkanie, np. z pracownikiem. Co ciekawe, usługę można wyświetlić na łamach portalu społecznościowego Facebook lub na stronie firmowej. Kolejną częścią jest zestaw stron internetowych, gdzie właściciele przedsiębiorstw mogą zapisywać preferencje klientów, zarządzać listą pracowników, a także harmonogramem. Dzięki niej możliwe jest także określanie usług oraz ich cen, a także godzin pracy. Trzecią częścią Microsoft Bookings jest aplikacja mobilna. Za jej pomocą właściciele firm mogą zobaczyć wszystkie rezerwacje, uzyskać dostęp do listy klientów i kontaktów.

Jak to działa?

Microsoft Bookings jest bardzo prosta w obsłudze. Po otworzeniu aplikacji widoczna jest strona główna z nawigacją po lewej stronie i trzema kafelkami. Aby zacząć pracę z usługą, wystarczy wykonać kilka bardzo prostych kroków. Na początku należy wprowadzić informacje o firmie, określić harmonogram i zdefiniować oferowane usługi. Następnym krokiem jest utworzenie listy pracowników i ustawienie czasu ich pracy. Należy też ustawić czas zamknięcia firmy i urlop. Kolejnym etapem jest publikacja strony rezerwacyjnej, a następnie stworzenie i zapisywanie rezerwacji. Co ważne, Microsoft Bookings jest dostępny w języku polskim.

Dlaczego warto skorzystać z Bookings?

Aplikacja ułatwia firmom ustalanie harmonogramu i zarządzanie terminami. Usprawnia także komunikację z klientem. Dzięki integracji z kalendarzem Office 365 można w prosty sposób zaplanować wykonanie usługi – klient sam wybierze interesujący go termin. Bookings automatycznie zablokuje godziny, które są już zarezerwowane.

Aplikacja będzie dostępna od 1 października 2017, jednak już dziś można ją testować. Wystarczy z poziomu panelu administratora włączyć opcję szybszych aktualizacji.

- Aplikacja Microsoft Bookings to znaczne ułatwienie dla firm, które oferują swoim klientom usługi w oparciu o rezerwację czasu. Docenią ją przede wszystkim salony fryzjerskie, zakłady mechaniki samochodowej, gabinety lekarskie czy firmy oferujące usługi hotelarskie. Dzięki niej w prosty sposób można stworzyć usługę rezerwacji on-line. Integracja Bookings z kalendarzem Office 365 pozwoli na błyskawiczny dostęp do listy zadań na dany dzień. Rozbudowane cechy aplikacji umożliwiają przypisanie konkretnych działań do pracowników – podsumowuje Konrad Nieboj, specjalizujący się w rozwiązaniach Microsoft w firmie Senetic.

senetic microsoft bookings

Więcej nt. Microsoft Bookings znajdziecie na kanale Senetic w serwisie YouTube:

Senetic oferuje rozwiązania sieciowe, serwerowe i oprogramowanie dla klientów końcowych, korporacyjnych oraz indywidualnych, a także resellerów, integratorów, ISP oraz firm z branży IT. Senetic stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT. Oferując najlepsze na rynku oprogramowanie i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentruje się na sprawdzonych, prestiżowych markach.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: