Microsoft: Bing pomoże w szukaniu rozrywki

24-06-2010, 10:55

Wyszukiwarka Microsoftu została wzbogacona o sekcję dotyczącą rozrywki. Ułatwi ona znalezienie muzyki i umożliwi nawet odsłuchanie piosenek. Już teraz można na stronach Bing pograć w gry online.

Przedwczoraj Microsoft ogłosił wprowadzenie do Bing nowej sekcji - Bing Entertainment dostępnej pod adresem www.bing.com/entertainment. Firma z Redmond mówi, iż sondaże wyraźnie wskazują zapotrzebowanie na taką usługę.

Bing Entertainment składa się z części poświęconych muzyce, filmom, programom telewizyjnym i grom.  Odwiedzając stronę usługi, od razu zauważymy karty, które pozwalają na przełączanie pomiędzy tymi rodzajami treści.

Wyszukiwarka muzyki ma ułatwić nie tylko wyszukiwanie informacji o artystach, piosenkach i klipach. Będzie w niej karta umożliwiająca szybkie wyszukiwanie tekstów piosenek, które będą wyświetlać się od razu na stronie Bing. 

Dzięki partnerstwu Bing i Zune użytkownicy dostaną możliwość odsłuchiwania piosenek z katalogu liczącego 5 mln utworów. Możliwe będzie jednorazowe odsłuchanie całej piosenki, a potem dostęp do 30-sekundowych próbek. Będzie też możliwość zakupu piosenki w ramach usług Zune, iTunes lub Amazon.

Piosenki w wynikach wyszukiwania nie są całkowitą nowością. Podobną usługę Google przedstawiła w październiku 2009 r.

>>> Czytaj: Piosenki w wynikach Google (wideo)

Sekcja dotycząca programów telewizyjnych (TV) może pomóc w znalezieniu poszczególnych odcinków w całości. Bing prezentuje klipy od partnerów Microsoftu, takich jak Hulu, Viacom oraz CBS. Z kolei w części poświęconej filmom (Movies) można znaleźć informacje z różnych źródeł na temat kin i tytułów, które mogą nas interesować.

Wspomniane wyżej funkcje są wprowadzane stopniowo. Ich najważniejsze elementy będą dostępne dla mieszkańców USA. Pomimo to warto odnotować, że Bing rozwija się w tym kierunku.

Fanom gier w Bing Entertainment spodoba się sekcja Games poświęcona grom działającym w przeglądarce. Umożliwia ona przeglądanie gier według kategorii i granie bezpośrednio na stronach Bing. Microsoft chciał w ten sposób stworzyć bezpieczne miejsce do grania. Firma dodała też opcję zapraszania znajomych do grania. Polscy użytkownicy mogą pograć na stronach Bing.

Dostępna jest również sekcja Video Games, która umożliwia poszerzenie swojej wiedzy na temat gier wideo. Znajdziemy w niej przeglądy gier, cheaty, instrukcje itd. Informacje zebrane w tym dziale także można przeglądać według kategorii.

>>> Czytaj: "Seks" zakazany w arabskim Bing, ale...


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31