Menu Start w Windows 9 - czy tak ma wyglądać?

22-07-2014, 15:01

W internecie pojawiły się zrzuty ekranowe przedstawiające menu Start w jakiejś nowej wersji Windowsa. Może to będzie Windows 9?

Właściwie trudno mówić o czymś takim jak menu Start w systemie Windows 9, bo nie mamy pojęcia, czy kolejna wersja Windowsa faktycznie będzie się nazywać "Windows 9". Obserwatorzy Microsoftu wolą używać nazwy kodowej "Threshold". Wiadomo, że Microsoft pracuje nad nowym systemem pod taką nazwą i może to być zarówno "kolejna wielka wersja Windowsa", jak i ważna aktualizacja Windowsa 8.

Obecnie wiele gazet przyjmuje wersję, jaką podał znany bloger Paul Thurrott. Według niego nowa wersja Windowsa ma się pojawić w 2015 roku.

Możliwe, że w tej nowej wersji powróci menu Start. W kwietniu tego roku na konferencji Build Terry Myerson zaprezentował, jak ma wyglądać menu po wielkim powrocie. Ma być podzielone na dwie kolumny, z których jedna zawiera "tradycyjne" menu, druga kafelki.

Wczoraj serwis Myce.com opublikował dwa nowe zrzuty, które rzekomo przedstawiają Windowsa "Threshold". Na jednym z tych zrzutów widzimy właśnie menu Start podobne do tego, jakie zaprezentował wcześniej Myerson.

zrzut

Sonda
Czy chciałbyś, żeby Windows 9 wyglądał jak na tych zrzutach?
  • tak
  • nie
  • wszystko mi jedno
wyniki  komentarze

To, co widać na zrzucie, bardzo przypomina menu prezentowane wcześniej na konferencji Build. Różnice dotyczą rozmieszczenia i wielkości kafelków. Można na tej podstawie zgadywać, że Microsoft próbuje różnych koncepcji lub umożliwi dostosowywanie wielkości i układu menu do potrzeb użytkownika.

Co istotne, serwis Myce.com nie ma absolutnej pewności co do autentyczności tych zrzutów. Nie ma zatem sensu dłużej się nad nimi rozwodzić i lepiej traktować je jako ciekawostkę.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031