Megapanel styczeń 2011: WP zalicza potknięcia

23-03-2011, 20:03

Styczeń był najlepszym okresem dla witryn zaliczanych do kategorii publicznych (szczególnie WOŚP). Wirtualna Polska w edukacji zyskuje ponad pół miliona użytkowników, traci jednak w większości innych. NK odrabia straty, a Google nadal pozostaje niekwestionowanym liderem, choć liczba internautów korzystających z usług firmy zaczyna powoli się zmniejszać. Do akcji rusza bing.com, który zyskuje 1,4 mln użytkowników i zwiększa swój zasięg dwukrotnie.

ciąg dalszy...

Megapanel styczeń 2011

Nikogo nie powinno dziwić zwiększone zainteresowanie witrynami o charakterze charytatywnym. Początek roku jest czasem rozliczeń podatkowych, co przyciąga użytkowników na strony Organizacji Pożytku Publicznego. Wtedy też odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego też na pierwszym miejscu znalazła się strona wosp.org.pl ze wzrostem o ponad 1,7 mln użytkowników. Pajacyk.pl nieznacznie stracił, lecz nadal jest w czołówce. W styczniu wysoko wspięła się strona stat.gov.pl z wynikiem 824 tys. użytkowników (ponad dwukrotny wzrost). Serwis efs.gov.pl wcześniej nie pojawił się w rankingu, a teraz trafił na 6 miejsce.

Megapanel styczeń 2011

Społeczności jako całość również zyskały, do tego nasza-klasa podnosi się po trudnym okresie końca roku 2010, zyskując 65 tys. użytkowników. Bardzo szybko zbliża się do niej jednak Facebook, który traci już "tylko" 2,4 mln użytkowników. Reszta stawki to właściwie małe zyski i równie małe straty użytkowników. Warto jednak zwrócić uwagę na badoo.com, który zyskał 818 tys. użytkowników. Twitter stracił ponad 100 tys. internautów.

Megapanel styczeń 2011

W sporcie zmiana na pozycji lidera. Onet.pl, zyskując ponad 300 tys. użytkowników, uplasował się na pierwszym miejscu. Wirtualna Polska, tracąc prawie 140 tys. internautów, spadła na drugą pozycję. Prawie 600 tys. użytkowników mniej ma trzecia Gazeta.pl i o połowę mniej Interia. Na piątą pozycję (z 9. miejsca) awansował kfd.pl, zaliczając prawie dwukrotny wzrost liczby użytkowników.

Megapanel styczeń 2011

W kategorii styl życia bardzo wielu użytkowników traci były już lider tej kategorii - Onet.pl (ponad 560 tys. mniej). Dzięki temu zyskuje WP z podobnym dorobkiem, jak w grudniu ubiegłego roku. O prawie 200 tys. użytkowników wzbogacił się serwis We-Dwoje.pl, pół miliona przybyło witrynie Abczdrowie.pl. W rankingu pojawia się Sytl.fm z wynikiem 958 tys. użytkowników oraz dlastudenta.pl (1 mln). Stawkę zamyka wielkiezarcie.com ze spadkiem liczby odwiedzających o 300 tys.

Megapanel styczeń 2011

Wraz z początkiem roku zwiększyło się zainteresowanie turystyką (ogólny wzrost o 2 mln użytkowników). Odwiedzany w grudniu przez 2 mln internautów rozklad-pkp.pl spadł na drugie miejsce z wynikiem 1,6 mln użytkowników, ustępując miejsca turystyce Onetu (2,3 mln). Na kolejnych miejscach znalazła się Wirtualna Polska (wzorst o 54 tys.) oraz e-podroznik (spadek o 33 tys. użytkowników). W pierwszej 20. pojawiło się kilka nowych serwisów: Travelplanet.pl, tur-info.pl oraz tripadvisor.com.

Megapanel styczeń 2011

W styczniu zdecydowanie częściej korzystaliśmy z wyszukiwarek i katalogów (wzrost o 6 mln). Nadal niekwestionowanym liderem w tej kategorii pozostaje Google, który traci kilka tysięcy użytkowników, a pf.pl zyskuje prawie 200 tys. Również coraz popularniejsza staje się witryna pkt.pl (wzrost o 435 tys.) oraz bing.com (1,4 mln więcej użytkowników oraz zasięg z 7,75% do 15,64%).


-->
Źródło: Megapanel PBI/Gemius
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy