Media Systems: Nie było skarg na DT Software (aktualizacja)

08-10-2008, 11:34

Już wiemy dlaczego operator płatności SMS Premium nic nie zrobił w sprawie praktyk firmy DT Software. Właściwym operatorem usługi Premium SMS jest firma Cashbill, która twierdzi, że "nie było żadnych skarg na DT Software". Zachęcamy więc Czytelników do tego, aby przesyłania skarg pod odpowiedni adres. Ponadto dowiedzieliśmy się, że sprawę bada policja.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o firmie DT Software, która wróciła do swoich nieuczciwych praktyk. Po opublikowaniu tego tekstu zwróciło się do nas kilku Czytelników, którzy pomogli znaleźć namiary na przedstawicieli DT Software. Pomogli też w ustaleniu, kto dokładnie dostarcza dla niej usługę Premium SMS. Oto fragment jednego z takich listów (imię i nazwisko nadawcy jest znane redakcji):

Co do samego funkcjonowania firmy DT Software oraz jej operatora mikropłatności SMS - podczas spotkań stricte biznesowych Pan Andrzej Topolski wielokrotnie chwalił się iż zna osobiście pana Jacka Frankiewicza współwłaściciela spółki Media Systems której częścią jest CashBILL - operator mikropłatności SMS obsługujący firmę DT Software.

Dziennik Internautów zwrócił się z pytaniami do firmy Media Systems. Niestety Jacek Frankiewicz był nieobecny, ale udało się telefonicznie porozmawiać z jednym z pracowników operatora płatności. Przyznał on, że sprawa firmy DT Software jest mu dobrze znana i jest "w toku". Firma Media Systems analizuje ją, ale nie podjęła "drastycznych kroków", ponieważ "nie było skarg na DT Software".

Skargi, które otrzymał Dziennik Internautów, zostaną przekazane firmie Media Systems. Ponadto wszystkich, którzy przez DT Software zostali pokrzywdzeni, zachęcamy do wysłania skargi na adres: marketing(at)cashbill.pl.

DT Software: działamy zgodnie z prawem

Dzięki informacjom od Czytelników udało się również skontaktować ze współwłaścicielem firmy DT Software, Dariuszem Topolskim. W rozmowie telefonicznej stwierdził on, że jego firma dysponuje pismem z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, które potwierdza, że jej działalność jest zgodna z prawem (będziemy jeszcze o nie pytać w UOKiK).

Dariusz Topolski stwierdził też, że rozmawiał z prawnikiem, który potwierdził stanowisko UOKiK. Warto w tym miejscu przypomnieć, że prawnik udzielający komentarza dla Dziennika Internautów wskazał szereg przepisów, które firma DT Software naruszyła

Współwłaściciel DT Software zapytany o znajomość z Jackiem Frankiewiczem zaprzeczył. Stwierdził, że rozmawiał z nim tylko jego wspólnik, który odwiedził firmę Media Systems.

AKTUALIZACJA

Adrian Łęcki, przedstawiciel firmy Media Systems udostępniającej system Cashbill, przekazał Dziennikowi Internautów swoje stanowisko w sprawie firmy DT Software. Zaznaczył w nim, że po otrzymaniu informacji od Dziennika Internautów zaistniała możliwość podjęcia dalszych działań w tej sprawie.

Niestety nie mamy kompetencji do oceny czy usługa jest sprzeczna z obowiązującym prawem. Nasza infrastruktura pozwala na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań które nie znajdują odniesienia do zapisów w umowach pomiędzy nami a operatorami GSM. Jak wiadomo obowiązujące przepisy nie są jasne szczególnie przy interpretacji dla usług funkcjonujących w nowych technologiach.

Chciałem jednak zapewnić redakcję DI oraz Czytelników, iż firma Media Systems po otrzymaniu informacji o problemach z omawianą usługą podjęła szereg działań mających na celu wyjaśnić zaistniałą decyzję. Współpracujemy w tym temacie z Policją która otrzymała komplet informacji, zwróciliśmy się również do Operatora GSM celem uzyskania wiążącej odpowiedzi na temat dyskusyjnej usługi.

Niestety uczestniczymy w obrocie gospodarczym i możemy podjąć zdecydowane działania jedynie na wniosek administracji publicznej, Sądu lub Operatora GSM. W dniu dzisiejszym na wniosek jednego z operatorów GSM podjedliśmy decyzję o zmuszeniu właściciela usługi do wprowadzenia stosownych zmian.

Na koniec chciałem podkreślić, iż uwagi klientów firmy DT Software otrzymaliśmy dopiero w dniu wczorajszym za które naturalnie dziękujemy DI.

Adrian Łęcki dodał również, że nie ma możliwości technicznych na kontrolowanie treści, które zabezpieczają zapisy umowy. Dlatego Media Systems (i inni dostawcy usług mikropłatności SMS) musi polegać na doniesieniach od osób pokrzywdzonych.


Źródło: DI24.pl
Wszystkie Listy czytelników kierowane do DI są czytane przez redaktorów. Niektóre pytania / prośby do redakcji mogą dotyczyć szerszego grona internautów, wymagać wypowiedzi ekspertów lub zainteresowanych stron, wówczas traktowane są jako tematy interwencyjne. Wszelkie sprawy, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć prosimy kierować na adres: interwencje@di.com.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31