MedBiz.pl remedium na rekordowo długie kolejki oczekujących na świadczenia w NFZ

11-01-2013, 19:11

W związku z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego wielu pacjentów liczyło na sprawniejsze funkcjonowanie służby zdrowia, a szczególnie na możliwość szybszego skorzystania z usług lekarzy specjalistów.

MedBiz.pl

W poprzednich latach od 1 stycznia obowiązywał w większości placówek medycznych nowy kontrakt z NFZ, dzięki czemu kolejki w przychodniach i szpitalach były znacznie krótsze i osoby, które rejestrowały się w styczniu nie musiały zbyt długo czekać na świadczenia zdrowotne. Tymczasem spotkała nas niezbyt miła niespodzianka. Okazuje się bowiem, że zapisy do lekarzy nie ruszyły wcale od nowa, na co mieli nadzieję pacjenci, a rejestracja jest po prostu kontynuacją zapisów z zeszłego roku. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że większość podmiotów, podpisując w 2012 roku nowe kontrakty z NFZ, tak naprawdę dokonała jedynie aneksowania wieloletnich umów, zawieranych często na 4-5 lat. Tegoroczne limity przyjęć są więc efektem zawarcia takich wieloletnich umów z NFZ, zatem i tegoroczne kolejki są kontynuacją tych z poprzedniego roku.

Trudno się dziwić wzburzeniu pacjentów, dowiadujących się przy rejestracji w styczniu, że wyznaczony im został termin np. na lipiec, tym bardziej, że już w drugiej połowie 2012 roku czas oczekiwania na wizytę do specjalisty uległ wydłużeniu do wręcz rekordowych rozmiarów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie nie lepiej. Nadal musimy spędzić kilka miesięcy w oczekiwaniu na specjalistyczną poradę. Najdłużej przyjdzie nam czekać na wizytę u kardiologa, neurologa, laryngologa, diabetologa i endokrynologa. Nieznacznie skróciły się kolejki jedynie do okulistów. Niestety nic nie zapowiada zmiany zaistniałej sytuacji w służbie zdrowia, przynajmniej w najbliższym czasie.

 

Sprawdź czas oczekiwania do poradni w swoim mieście

MedBiz.pl

Niedostateczne finansowanie zakładów zdrowotnych skutkuje zbyt małymi limitami przyjęć. Cierpią szczególnie pacjenci, których nie stać na prywatne leczenie, a długie oczekiwanie na wizytę lekarską grozić może poważnym pogorszeniem się ich stanu zdrowia. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się aktywne poszukiwanie innej placówki medycznej świadczącej tę samą usługę, z której można by skorzystać w bliższym, niż został nam wyznaczony, terminie.

Medyczny portal informacyjny MedBiz.pl pomaga ubezpieczonym właśnie w takich sytuacjach. Można tam znaleźć informacje o szpitalach, poradniach i gabinetach specjalistycznych, zarówno prywatnych jak i publicznych, posiadających podpisane umowy z NFZ. Dzięki portalowi pacjenci mogą się też szybko zorientować jak długie są kolejki i ile dni będą musieli czekać na wizytę u lekarza czy specjalistyczne badania diagnostyczne w danej placówce medycznej. Osoby, które chciały by zasięgnąć informacji na temat pracy służby zdrowia, powinny zapoznać się także z zamieszczanymi na stronie poradami na temat procedur i formalności regulujących funkcjonowanie polskiej opieki zdrowotnej. W dobie totalnego chaosu, bo właśnie tak obecną sytuację w placówkach medycznych odbierają świadczeniobiorcy, zdobycie właściwych informacji może być jedynym sposobem na szybkie uzyskanie opieki zdrowotnej. 

Orientacyjny czas oczekiwania w danej poradni medycznej czy szpitalu w Polsce można łatwo sprawdzić tutaj: MedBiz.pl***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag medyczny portal informacyjnytag MedBiz.pl

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031