Meble kuchenne w stylu skandynawskim, dowiedz się dlaczego warto!

30-11-2017, 22:30

Młode małżeństwa coraz częściej rezygnują z mieszkania w domu rodzinnym na rzecz kupna własnego mieszkania. Estetyka wnętrz,  w których zamierzamy spędzić nasze życie jest niezwykle ważna. Zwracamy uwagę na różne style i koncepcje, które pozwolą nam mieszkać przytulnie i nowocześnie. Kuchnia jest ważnym pomieszczeniem, któremu poświęcamy najwięcej czasu. Lubisz minimalizm, estetykę i jasność? Wybierz styl skandynawski i zaprojektuj własne stylowe meble kuchenne.

meble kuchenne

Minimalizm i wyrazistość w kuchni skandynawskiej

Popularny styl skandynawski już samą nazwą nawiązuje do północnych rejonów Europy. Pierwsze skojarzenia z tą częścią starego lądu to chłód, śnieg, świeżość i bezkresna przestrzeń. Podobne rozwiązania stosuje się w skandynawskim wzornictwie. Dominującym we wnętrzach kolorem jest biel. Śnieżne ściany, jasne belki podłogowe często przełamywane są pojedynczymi meblami bądź detalami w ciemnych odcieniach szarości.

Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim będzie przede wszystkim przestronna. Meble kuchenne powinny zawierać elementy z naturalnego drewna. Ascetyczność wnętrza można urozmaicić odpowiednimi detalami takimi jak stary, niepolakierowany stół bądź pojedynczym fragmentem ściany w zimnym odcieniu koloru niebieskiego. Styl skandynawski charakteryzuje się łączeniem rozmaitych konwencji i przedmiotów pochodzących z różnych epok. Meble kuchenne mogą być zatem wybitnie nowoczesne, zaś lodówka bądź wazon na kwiaty, nawiązywać wyglądem do czasów minionej epoki. Eklektyzm, bo o nim mowa jest sztandarowym rozwiązaniem dla każdego wnętrza urządzonego w tym stylu. Każda kuchnia pokocha jasność, nowoczesność i połączenie różnych koncepcji. Białe, wręcz minimalistyczne meble kuchenne można także przełamać krzesłami w krzykliwym kolorze żółtym. Ważne, aby szukać detali, które pozwolą nieco ożywić kuchnię, gdyż w przeciwnym wypadku otrzymamy kuchnia może okazać się zbyt surowa.

Meble kuchenne powinny być przytulne i ciepłe

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim mogą też być przytulne. Wrażenie sielskiego, domowego zacisza uzyskamy dzięki odpowiednim dodatkom. W salonie mogą to być grube koce wykonane z naturalnych włókien, a w sypialni niezliczona ilość poduszek. Jakie rozwiązania stosować w przypadku mebli kuchennych? Projektanci mebli kuchennych szukają rozwiązań sprawdzonych, które pozwalają osiągnąć zamierzony efekt. Bardzo często elementami mebli, które ożywiają kuchnie są blaty oraz uchwyty. Styl i design frontów najwydatniej podkreśla walory każdego stylu aranżacji, te również mogą być uzupełnione formatkami i listwami.

Kuchnie proste i przestrzenne, wybierz styl skandynawski

Projektowanie własnego mieszkania jest inwestycją na przyszłość warto zatem wybrać styl, w którym dobrze się czujemy. Typ skandynawski będzie idealny jeśli kochamy prostotę bez zbędnych zdobień czy wyszukanych dekoracji. Jasne i przestronne wnętrza,  naturalne światło, drewniany stół w salonie czy minimalistyczne meble kuchenne sprawią, że poczujemy się tu jak w gościnnej i zarazem jak w zimnej Skandynawii. Mimo głównych wytycznych styl z północnych krańców Europy pozostawia wiele możliwości i pozwala na fantazje oraz kreatywność w przytulnym i ciepłym wydaniu.

Zanim zdecydujemy się w jakim stylu zechcemy urządzić swoją kuchnię powinniśmy rozeznać się w ofercie lokalnych firm oferujących meble kuchenne. Firma Smok z Lublina (więcej o ofercie mebli kuchennych: http://smok.biz.pl/meble-kuchenne/), która jest producentem mebli kuchennych na zamówienie posiada szeroką ofertę projektów mebli w różnej aranżacji, proponując przy tym szerokie możliwości wykończenia. Bardzo często może się okazać, że nawet po wnikliwej analizie pism i serwisów dekoracyjnych, nie uda się nam dotrzeć do wszystkich pomysłów aranżacji kuchni.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Amazonfot. Chivas

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: