Meble kolonialne, z jakiego drewna?

21-02-2019, 19:43

Cechą charakterystyczną stylu kolonialnego są masywne meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna: mango, akacji i palisandru indyjskiego. Dlaczego warto po nie sięgnąć i jakie są ich najważniejsze zalety? Sprawdź. Styl kolonialny narodził się w XIX wieku w koloniach brytyjskich. Wnętrza w stylu kolonialnym stanowią więc harmonijne połączenie europejskiej eleganckiej stylistyki z orientalnymi motywami.

mat partnera

Meble w stylu kolonialnym

Nieodzownym elementem kolonialnych wnętrz są masywne meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna, zwłaszcza tych o wyraźnym usłojeniu oraz ciemnobrązowej barwie. Do wyrobu kolonialnych stołów, łózek, komód i bibliotek najczęściej używa się drewna mango, palisandru indyjskiego i akacji. Czym charakteryzuje się każde z nich?

Meble w stylu kolonialnym znajdziesz u polskiego producenta - https://antyki24.pl/pl/c/KOLONIALNY/259

Meble kolonialne z drewna mango

Drewno mango pozyskuje się przede wszystkim z terenów Indii i Birmy. Jego najważniejszą cechą jest duża gęstość, powodująca zbitą i ciężką strukturę mebli. Co ważne, drewno mango jest odporne na działanie wilgoci, a pod wpływem wody nie zmienia swojego kształtu. Z powodu takich właściwości często używa się go do produkcji mebli do kuchni, jadalni i łazienki. Cechą charakterystyczną drewna mango jest również oryginalny wygląd. Jego naturalna, brązowo — popielata barwa harmonijnie łączy ciepłe i zimne akcenty. W połączeniu z różnorodnym usłojeniem pozwala osiągnąć oryginalny efekt wizualny.

Meble kolonialne z drewna akacji

Drewno egzotycznej akacji pochodzi z azjatyckich lasów tropikalnych. Jest ono bardzo odporne na czynniki atmosferyczne oraz… proces starzenia. Idealnie sprawdza się więc do produkcji mebli używanych nie tylko w mieszkaniach, ale również na tarasach czy w ogrodach. Unikalną cechą naturalnego drewna akacji są… delikatne zmiany barwy w zależności od źródła światła. Wykonane z niego meble wprowadzą do wnętrza świeżość i dynamikę.

 

mat partnera

źródło: https://www.indianmeble.pl/meble-kolonialne-do-salonu/komody-indyjskie/

Meble kolonialne z drewna palisandru indyjskiego

Palisander jest jednym z najtrwalszych gatunków egzotycznego drewna. Występuje naturalnie w tropikalnych obszarach Afryki, Środkowej i Południowej Ameryki, Indii i Madagaskaru. Choć ze względu na swoją twardość jest trudny w obróbce, wykazuje wyjątkowe właściwości użytkowe. Wykonane z palisandru meble są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki oryginalnemu złoto-brązowemu wyglądają elegancko i szlachetnie.

Najpopularniejsze meble z drewna egzotycznego

Egzotyczne gatunki drewna wykorzystuje się głównie do produkcji mebli w stylu kolonialnym: kuchennych stołów, bogato zdobionych komód, eleganckich bibliotek i biurek, łóżek i szafek nocnych. Z drewna akacji, mango i palisandru produkuje się także jedyne w swoim rodzaju dodatki — orientalne skrzynie, indyjskie parawany czy klasyczne ramy luster.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag meble kolonialnetag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: