mBanka ruszyła

27-11-2007, 09:51

Od dawna oczekiwany start pierwszego polskiego banku internetowego na rynkach Czech i Słowacji miał miejsce w nocy z 24 na 25 listopada br. BRE Bank liczy na osiągnięcie podobnego sukcesu, co w Polsce.

Zgodnie z zapowiedziami 25 listopada o godzinie 0.01 uruchomione zostały dwa serwisy internetowe - www.mbank.cz oraz www.mbank.sk. Klienci otrzymali możliwość zapoznania się z ofertą banku, który na polskim rynku jest pionierem w internecie.

Jak informuje mBank, klienci w Czechach i na Słowacji początkowo będą mogli skorzystać tylko z niektórych produktów, które są dostępne w Polsce. W obecnej chwili możliwe jest założenie mKonta (rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego), eMaxa (rachunku oszczędnościowego), a także złożenie wniosku o kredyt hipoteczny.

Jeszcze w tym roku klienci mają zyskać możliwość zaciągania kredytów gotówkowych, a w drugim kwartale 2008 roku pojawią się karty kredytowe dla osób indywidualnych, a także produkty przeznaczone dla firm. Jednocześnie wystartować ma także, obecny od wielu miesięcy w Polsce, Supermarket Funduszy Inwestycyjnych.

Projekt mBanka oparty będzie na tych samych założeniach, co w Polsce. Podstawą będzie dostęp do wszystkich produktów przez internet, wspomagany przez mLinię (mLinka) oraz centra finansowe (18 do końca 2008 roku) i mKioski (do końca przyszłego roku 26). Bank u naszych południowych sąsiadów ma osiągnąć rentowność w 2012 roku.

Źródło: mBank
Tematy pokrewne:  

tag Słowacjatag mBanktag Czechy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy