Matura: strony, które mogą się przydać

12-04-2011, 11:43

Wielu maturzystów będzie szukać w internecie informacji o egzaminach oraz stron ułatwiających przygotowanie się do nich. Podpowiadamy, jakie strony można odwiedzić, aby znaleźć potrzebne materiały.

Nie jest problemem znalezienie strony oferującej pomoc maturzystom. Nie wszystkie strony są jednak naprawdę przydatne. Dziennik Internautów postanowił przyjrzeć się tym stronom i zaproponować te, które wydały się najciekawsze.

1. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.edu.pl) - właściwie od tego powinien zacząć każdy maturzysta, bo ważne informacje najlepiej czerpać u źródła. Na wspomnianej stronie znajdziemy zakładkę Egzamin maturalny, a w niej:

Wiele serwisów dla maturzystów udostępnia kopie informacji zamieszczonych na CKE. Zawsze dobrze znać pierwotne źródło, aby mieć szybki dostęp do tego, co opublikowano.

2. Edulandia.pl - Matura - nie jest to jedyny w internecie serwis dla maturzystów, ale jest godny polecenia m.in. ze względu na czytelność i przejrzystość. Przeglądając go, nie stracicie dużo czasu na szukanie tego, co jest naprawdę potrzebne. Oprócz informacji o terminach i testach znajdziecie w nim także trochę porad.

3. matematykadomatury.com - to strona kursu matematycznego dla maturzystów, przygotowana przez Uczelnię Łazarskiego. Kurs jest bezpłatny - wystarczy zalogować się, wpisując adres e-mail oraz kod dostępu „marketing”. Zadania przygotował Dariusz Kulma, nauczyciel roku 2008.

4. Akademia Maturalna PWN - jedna z ciekawszych stron wśród tych, które poświęcono maturze. Oprócz artykułów znajdują się na niej różnego rodzaju e-testy i kursy. Uwaga, pełne korzystanie z serwisu wymaga założenia konta i logowania.

5. Testwiedzy.pl - strona z różnego rodzaju quizami i testami online. Zaletą jest dostępność różnych testów, które mogą szybko uświadomić nam, czego jeszcze nie wiemy. Są też inne strony z takimi testami i warto ich poszukać. Przykładem może być bez-nauki.pl.

6. Język-Polski.pl -  tutaj mamy bazę artykułów na temat gatunków literackich, lektur, czytania ze zrozumieniem, analizy itd. Nie wszystkie artykuły są wartościowe, ale wiele z nich może się naprawdę przydać. Nie jest to typowy serwis powtórkowy, ale dobry przewodnik po zagadnieniach, które powinien znać maturzysta.  

7. Matematyka.pisz.pl - strona robi wrażenie nieco amatorskiej, ale zawiera materiały, które mogą się przydać przy powtórkach z zakresu matematyki. Skonstruowana jest w taki sposób, że łatwo dotrzeć do konkretnego zagadnienia.

8. Dziś matura - to aplikacja dostępna na Facebooku. Generuje ona codziennie jedno pytanie maturalne z zakresu matematyki i rejestruje osiągnięcia użytkownika. Z aplikacji mogą korzystać fani strony Kalkulatory na Facebooku.

9. e-Angielski.com - strona godna polecenia, szczególnie ze względu na darmowy kurs angielskiego do matury ustnej. Można dzięki niemu szybko przyswoić sobie słownictwo i zwroty potrzebne do zadań, przed którymi maturzysta może być postawiony. 

10. Maturowo.edu.pl - to może być dobra propozycja dla tych, którzy będą chcieli wykupić kurs e-learningowy, konsultacje online lub skorzystać z warsztatów organizowanych w różnych miastach. Te warsztaty łączą cechy nauczania tradycyjnego z e-learningiem.

Dziennik Internautów chętnie poleci inne strony dla maturzystów. Propozycje można zgłaszać redakcji, a po przejrzeniu uzupełnią one powyższą listę.

Zapraszamy również do serwisu specjalnego z poradami dla maturzystów:

Matura 2011 w DI

Znajdziesz tam m.in. strony, które mogą się przydać przed maturą, porady o tym jak wykorzystać komputer w nauce, jak wykorzystać informacje z internetu w prezentacji maturalnej, jak lepiej zapamiętywać, a także jak robić efektywne notatki na komputerze oraz arkusze maturalne z różnych przedmiotów z poprzednich lat.


Tematy pokrewne:  

tag naukatag nauczanietag MATURASStag maturatag edukacjatag e-learning
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy