Matematyczni mistrzowie analizy baz danych we Wrocławiu

23-02-2012, 12:06

W sobotę rozpoczyna się pierwszy etap Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych. Zawodnicy za pomocą samodzielnie napisanych programów będę rozwiązywać problemy matematyczne, z którymi spotykamy się w normalnym życiu. Organizatorem zawodów jest Koło Naukowe Gauss Politechniki Wrocławskiej.

Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych (NOMAD) mają być okazją do zademonstrowania umiejętności i rozwiązywania zadań w dziedzinie analizy danych. Chcemy zainteresować młodszych uczestników zawodów tą ciekawą i praktyczną dziedziną matematyczną, jaką jest statystyka - piszą na swojej stronie organizatorzy mistrzostw z Koła Naukowego Gauss.

W zawodach mogą wziąć udział zespoły składające się maksymalnie z trzech osób, w dwóch kategoriach wiekowych: licealiści (w tym także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) oraz studenci.

Czytaj też: Polacy zakwalifikowali się do finału Facebook Hacker Cup

Podczas pierwszego etapu - który odbędzie się 25 lutego - zawodnicy w ciągu pięciu godzin muszą rozwiązać pięć zadań i za pośrednictwem internetu przesłać odpowiedzi do komitetu sędziowskiego. Do ścisłego finału - który zostanie rozegrany 10 marca na Politechnice Wrocławskiej - przejdzie dziesięć najlepszych drużyn.

W finale zespoły będą miały do dyspozycji zestawy komputerowe pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Linux wyposażone w pakiety SAS Analytics Pro, R i Octave oraz języki C/C++, Pascal, Python i Mono Basic wraz z bibliotekami.

Drużyny mogą się rejestrować do piątku, 24 lutego, na stronie: www.nomad.im.pwr.wroc.pl


Następny artykuł » zamknij

HP: Zysk spada o 44 proc.

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930