Maperia w telefonie wskaże poszukiwane miejsca

30-12-2010, 22:46

Gdzie znajduje się najbliższy sklep spożywczy? Zepsuł ci się samochód i zastanawiasz się, gdzie jest warsztat? Odpowiedzi na te pytania ma udzielić mobilny serwis Maperia, dostępny na iPhone’y i telefony z Androidem.

Sonda
Korzystasz z geolokalizacji w telefonie?
  • tak
  • nie
  • nie mam technicznej możliwości
wyniki  komentarze

Maperia pozwala zlokalizować sklepy, kina, hotele, restauracje, warsztaty samochodowe, a także wydarzenia odbywające się w okolicy lub w niedługim odstępie czasu. Niedawno światło dzienne ujrzała mobilna wersja serwisu wzbogacona o geolokalizację, przeznaczona na systemy iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) oraz Android.

>> Czytaj też: Geolokalizacja zapobiegnie scamowi?

Choć testowana wersja na iPhone'a imituje aplikację, takową nie jest. Mobilna wersja Maperii już na początku próbuje określić nasze położenie, a jeśli zrobi to błędnie, możemy ręcznie podać dane (kod pocztowy, ulica i miasto).

maperia prezentuje między innymi najbliższe wydarzenia
fot. - maperia prezentuje między innymi najbliższe wydarzenia
Geolokalizacja ma pomóc w znajdowaniu najbliższych obiektów. W niektórych miejscach system nie zachowuje jednak odpowiedniej kolejności, podając jako najbliższy adres budynku teoretycznie bliski naszemu miejscu pobytu, w praktyce natomiast zlokalizowany w innym mieście.

>> Czytaj też: (akt.) Gadu-Gadu teraz z antyspimem i geolokalizacją

Maperię wyposażono w elementy społecznościowe, czyli przekazywanie informacji (newsów) przez użytkowników oraz lokalizowanie znajomych wyłącznie po zalogowaniu się do serwisu. W najbliższym czasie mają pojawić się natywne aplikacje na iPhone'a i telefony z systemem Android.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy