Map1: Forum Prawne musiało zablokować dyskusję o pozwach za mapy

27-05-2010, 15:27

Administratorzy serwisu ForumPrawne.org poinformowali, że sąd nakazał zablokowanie dostępu do wątku, w którym internauci omawiają działalność firmy Map1. Przypomnijmy, że firma ta pozywa do sądu osoby wykorzystujące na swoich stronach internetowych fragmenty map tego wydawnictwa kartograficznego.

Jak czytamy na stronie forumprawne.org, obszerny w wypowiedzi wątek (ponad 100 stron) na temat praktyk firmy Map1 został zablokowany zgodnie z postanowieniem Sądu Okręgowego w Szczecinie I Wydział Cywilny z dnia 4 lutego 2010r. (sygn. akt I Co 26/10) o udzieleniu zabezpieczenia.

Co ciekawe, Sąd I instancji postanowił również zakazać publikacji nowych treści dotyczących uprawnionego Michała Okonka z firmy Map1, jednakże już Sąd Apelacyjny postanowieniem z dnia 18 maja 2010 roku (sygn. akt I A CZ 296/10) postanowił oddalić wniosek o zakazanie publikacji nowych treści dotyczących uprawnionego.

W związku z powyższym administratorzy ForumPrawne.org postanowili uruchomić nowy wątek, w którym można kontynuować dyskusję.

Warto dodać, że przeciwko właścicielowi wspomnianego forum toczy się sprawa z powództwa Michała Okonka z firmy Map1, która jest powiązana właśnie z zablokowanym wcześniej wątkiem o praktykach tej firmy.

>> Więcej o sprawie Map1 w DI


Tematy pokrewne:  

tag pozwytag mapytag Map1tag komentarzetag forumprawne.orgtag forumtag dyskusje
To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.