Manifestacje przeciwko ACTA w ponad 40 miastach (wideo)

25-01-2012, 06:47

Użytkownicy witryn społecznościowych organizują protesty przeciwko nowemu prawu w większości dużych miast - zauważył serwis Alert24. Pierwsza z nich odbyła się już wczoraj, inne planowane są na środę po południu.

- W związku z ustawą ACTA dzieje się istna rewolucja. Poza tym, że padają strony, odkryłem właśnie ogromną ilość wydarzeń w związku z manifestacjami na Facebooku - napisał użytkownik "anonimowy".

Czytaj także: Wiemy, z kim rząd konsultował przyjęcie ACTA

Jako pierwsza już we wtorek odbyła się manifestacja w Warszawie. Wcześniej na Facebooku udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 30 tysięcy internautów, ostatecznie pojawiło się ponad tysiąc. Użytkownicy sieci zaczęli zbierać się od godziny 14 przed Polskim Biurem Parlamentu Europejskiego przy ul. Jasnej. Organizatorzy podkreślali, że zależy im na pokojowym przeprowadzeniu protestu - ten zamiar został zrealizowany.

Poza Warszawą w środę protesty mają się odbyć również m.in. w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach oraz kilkudziesięciu innych miastach. Szybko przybywa również mniejszych miejscowości, których mieszkańcy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec ACTA. Często w regulaminach pochodów można znaleźć pouczenia o tym, by nie reklamować żadnej opcji politycznej, a także nie zakrywać twarzy.

Przystąpienie Polski do ACTA popierają przede wszystkim organizacje związane z przemysłem rozrywkowym. Według wielu prawników treść porozumienia pozostawia jednak zbyt duży margines dla ewentualnych nadużyć, a także może prowadzić do skupienia zbyt dużej kontroli w rękach prywatnych organizacji.

Czytaj także: ACTA: ZAiKS jest za

Internauta arek marek opublikował na swoim blogu zestaw krótkich filmików, przedstawiających przebieg protestów w Warszawie. Poniżej jeden z nich, zachęcamy też do obejrzenia galerii zdjęć:


Źródło: Dziennik Internautów, Alert24
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.