Mallorca - miejsce, które pokochasz

14-03-2017, 12:12

Położona w basenie Morza Śródziemnego Mallorca to raj na ziemi, który zaskakuje i zachwyca swoją nietuzinkową szatą i wieloma atrakcjami. Nie bez powodu Mallorca nazywana jest najpiękniejszą wyspą, to właśnie tutaj urzeknie nas turkusowa, idealnie czysta toń morskich fal, skaliste wybrzeża, delikatny piasek czy urokliwe zatoczki. Harmonijna kompozycja natury z dziełem tamtejszej architektury przenosi do baśniowej, zaczarowanej scenerii, w której króluje radość, doskonała muzyka i wyborne dzieła kulinarne.

Poszukując piękna

Stolica wyspy - Palma de Mallorca jest miejscem, które urzeka swoją perfekcyjnością w najmniejszym szczególe. Gotycka architektura stwarza możliwość do poznania imponującej historii zapisanej w wielu zabytkach.

Jednym z miejsc, które stają się dla Polaków szczególnymi, jest cudowna Valldemossa. To miejscowość, w której bytował Fryderyk Chopin wraz ze swoją wielką miłością - George Sand. Mallorca swoją różnorodnością tak urzekła naszego mistrza, że ten zobrazował ją słowami: „Niebo jak turkus, morze jak lazur; góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie. W dzień słońce, wszyscy letnio chodzą, i gorąco; w nocy gitary i śpiewy po całych godzinach".

Wczytując się w słowa mistrza fortepianu trudno odmówić mu racji — wprost przeciwnie, można wyłącznie się zgodzić z tymi słowami i zaczerpnąć z tego niewyobrażalnego dobra. W Valldemossie znajduje się piękne muzeum poświęcone Chopinowi. Będąc tam, warto skusić się na malowniczy spacer krętymi, kamiennymi uliczkami, które uzupełniają klasztorne budowle pamiętające stare i imponujące dzieje tego miejsca.

Podążając za śladami historii i zachwycając się osobliwością architektury, koniecznie trzeba udać się do Palma de Mallorca i zajrzeć do największej budowli — do Katedry La Seu, w której zaskoczeniem będzie największy na świecie witraż. Będąc w tym miejscu, nie sposób nie odwiedzić słynnych Łaźni Arabskich, zamku Bellver, bazyliki św. Franciszka oraz pałacu De l'Almudaina.

Pokochać i wracać

Różnorodność to cecha tego raju, jakim jest Mallorca. Istotnie, nie brak tutaj pieszczoty promieni słonecznych, idealnych plaż, przepięknej roślinności będącej dostojną i zachwycającą szatą dla całości. Przemierzając tę wyspę, można się zakochać w uroczych, szalenie kameralnych i intymnych miasteczkach usłanych kompozycjami kwiatów. To także cudowne stare klasztory i stare budynki, monumentalne góry budujące nieprawdopodobny klimat i wapienne jaskinie, z których najsłynniejszą jest Jaskinia Smocza znajdująca się w Porto Christo. W czeluściach tej jaskini ukryte jest podziemne jezioro Martela wraz z przepięknymi naciekami o wysublimowanych i niespotykanych kształtach.

Wybierając plażowanie, koniecznie należy wybrać jedną z listy najpiękniejszych, do których należą: Playa de Palma, Calla Mayor, Calla Mandia oraz plaża w El Arenal.

Dopełnieniem całości są fenomenalne restauracje, puby i bary, a także fantastyczna aquaparki. Idealnie działająca baza turystyczna pozwala na zakosztowanie Majorki turystom o różnej zasobności portfela. To miejsce wprost wymarzone dla każdego.

Konsultacja: http://blueskymallorca.com


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag Mallorca
To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.