Małe, a cieszy - lista zadań w Gmailu

09-12-2008, 11:16

W popularnej aplikacji pocztowej od Google jest już dostępna prosta lista zadań. Nie jest to wielki przełom, ale wiele osób powie: "Tego mi właśnie brakowało!".

Listę zadań mogą włączyć osoby, które testują narzędzia udostępniane przez Gmail Labs. Jeśli ktoś chce do tych osób dołączyć, może to zrobić, klikając w ten link.

Aby włączyć listę zadań, należy przestawić język na swoim koncie na English (US). Następnie wchodzimy do ustawień (Settings) i tam wybieramy kartę Labs (znajduje się ona po prawej stronie, obok Themes). Na szczycie listy dostępnych do testów narzędzi mamy Listę zadań (Tasks). Przyciskiem radiowym wybieramy Enable, przewijamy na dół i wciskamy przycisk Save Changes.

Możemy znów przestawić język na Polski i cieszyć się listą zadań w języku ojczystym. Dostęp do listy uzyskujemy poprzez link Lista zadań (w wersji angielskiej Tasks), który znajduje się poniżej linku Kontakty (Contacts), po lewej stronie, nad czatem.

Lista zadań w Gmail
fot. DI, zrzut z ekranu - Lista zadań w Gmail

Po rozwinięciu listy zadań możemy po prostu dopisać nowe zadanie do listy. Można utworzyć kilka różnych list zadań i potem przełączać sie pomiędzy nimi (należy w tym celu kliknąć na ikonkę listy po prawej stronie i wybrać opcję Nowa lista). Na każdej liście można tworzyć wcięcia ułatwiające porządkowanie zadań.

Istnieje też opcja Edytuj szczegóły pozwalająca przypisać do zadania termin lub notatkę. Bardzo ciekawa jest też możliwość konwertowania e-maili na zadania. W tym celu w czasie przeglądania wiadomości e-mail w rozwijanym menu Więcej czynności należy wybrać Dodaj do zadań. Na liście pojawi się nowe zadanie z notatką Pokrewne wiadomości e-mail.


Źródło: Gmail Blog
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031