MAFIAA* chce ścigać właściciela isoHunt do końca życia

14-07-2009, 21:31

110 milionów dolarów odszkodowania, jakie mają zapłacić właściciele TorrentSpy, było wystarczającą zachętą do podjęcia działań przeciwko właścicielom kolejnych stron powiązanych z sieciami BitTorrent. Po zwycięstwie nad TorrentSpy RIAA oraz MPAA namierzyły kolejny cel - isoHunt.

Prawnik reprezentujący Recording Industry Association of America (RIAA) oraz Motion Picture Association of America (MPAA) - Steven Fabrizio - ma zamiar ściągać odszkodowanie od Gary'ego Funga, założyciela isoHunt, do końca jego życia.

- Wyrok sądu tak po prostu nie mija. Jeśli Gary Fung stworzy legalną stronę, to my też tam będziemy. Jeśli sprzeda swoją firmę za 100 milionów dolarów, to my też tam będziemy. Do końca jego życia będziemy w stanie egzekwować wobec niego wyrok sądu - twierdzi prawnik w wywiadzie dla Financial Post.

W odwecie Fung podkreślił, że nie boi się gróźb Fabrizio. Właściciel spornego serwisu zaznacza, iż isoHunt nie różni się za wiele od wyszukiwarek typu Google. W związku z tym jego twórca nie widzi powodu, dla którego miałby przegrać sprawę w sądzie.

Steven Fabrizio ma na swoim koncie walkę na salach sądowych z Napsterem, gdzie reprezentował RIAA, organizację odpowiedzialną za ochronę praw autorskich muzyków. Zwycięstwo nad TorrentSpy oraz doświadczenie wyniesione z procesów przeciwko Napsterowi mogą okazać się dużym atutem RIAA i MPAA w walce z isoHunt oraz innymi tego typu serwisami.

 

*MAFIAA - to żart, satyryczne połączenie akronimów MPAA i RIAA, sugerujące, jak powinien wyglądać akronim oraz nazwa organizacji zajmującej się ściganiem internautów w imię praw wydawców i twórców filmów oraz muzyki. W sieci pojawił się prawdopodobnie na prima aprilis 2006 roku wraz z dedykowaną mu stroną mafiaa.org oraz nieprawdziwym komunikatem o połączeniu sił Motion Picture Association of America, Inc. (MPAA) oraz Recording Industry Association of America (RIAA) pod postacią Music And Film Industry Association of America, Inc. (MAFIAA).


Źródło: TorrentFreak
Tematy pokrewne:  

tag TorrentSpytag procesytag MPAAtag MAFIAAtag ISOHunttag Gary Fung
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930