Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W ramach przedświątecznej akcji "Upoluj prezent" wydawnictwo Złote Myśli oferuje dziś taniej książkę Witolda Wrotka "Mądry dom, bogaty dom". Z publikacji tej nie tylko dowiesz się, gdzie wyciekają co miesiąc Twoje pieniądze, ale przede wszystkim nauczysz się OBLICZAĆ, co się opłaca i jakie decyzje są MĄDRE. Ta książka to WĘDKA, dzięki której będziesz w stanie ocenić, kiedy i jak warto oszczędzać, aby FAKTYCZNIE zatrzymywać więcej pieniędzy w portfelu.

Mądry dom, bogaty domCo powoduje, że tracimy miesięcznie od 100 do 400 złotych, płacąc podatek od bezmyślności? Odpowiedź jest prosta. Wszystkiemu jesteśmy winni my sami. Oto główne błędy, które popełniamy:

BŁĄD #1
Wyposażamy nasz dom, bazując na emocjach

Przypomnij sobie sposób, w jaki kupujesz np. sprzęt RTV i AGD? Co decyduje o tym, jaką taryfę w telefonii komórkowej wybierasz? Jak wybierasz dostawcę internetu? Otóż Twoje decyzje opierają się często na gorących emocjach. Wszystko świetnie, tylko po miesiącu te emocje opadają i widzisz duży rachunek, który jest efektem dzikiego zauroczenia daną ofertą lub towarem. Oto przykłady:

  • Masz telefon komórkowy, w którym z 30 funkcji używasz 5. Za resztę funkcji płacisz podatek w postaci zwiększonego abonamentu (którego i tak nie wygadujesz) przez 2-3 lata trwania umowy.
  • Kupujesz drogą, energooszczędną pralkę i liczysz na to, że po 5 latach inwestycja zacznie się zwracać. Niestety wybierasz nieodpowiednią markę i po 3 latach pralka ląduje na złomie.
  • Podejmując decyzje finansowe, myślisz o tym, co powiedzą znajomi, rodzina i sąsiedzi. Kupujesz sprzęt z nieziemskimi opcjami, żeby pokazać innym, że Cię na to stać. Niestety nie będą oni podziwiać rachunków, które wygenerują te wielofunkcyjne supermaszyny. Czy już wiesz, kto będzie musiał je zapłacić?

BŁĄD #2
Wierzymy sprzedawcom

Nie mam nic do sprzedawców. To po prostu ich praca. Niestety często zdarza się tak, że mimo dobrego wrażenia, które wywierają na Tobie, grają oni do swojej bramki. Przeważnie nie sprzedają Ci sprzętu, nie oferują usług, które uczynią Cię bogatszym. W większości przypadków Ty samodzielnie musisz zadbać o swoje przyszłe oszczędności.

Konkretnie polega to na tym, że zanim coś kupisz, możesz dokonać odpowiednich obliczeń i logicznie, nieemocjonalnie podjąć decyzję, która uczyni Ciebie bogatszym o kilkaset złotych rocznie.

BŁĄD #3
Nie mamy czasu na prowadzenie ekonomicznego domu

Jest to kolejny powód, dla którego warto nie tylko zdobyć książkę "Mądry dom, bogaty dom", ale poświęcić nawet kilka godzin na wprowadzenie tych porad w życie. Rachunek jest prosty.

Jeżeli nie poświęcisz godziny na wybranie mądrych rozwiązań, które mogą mieć wpływ na Twoje finanse, masz inne wyjście. Możesz poświęcić wiele godzin pracy, żeby zarobić na zapłacenie rachunków, które wystawią Ci te nieprzemyślane decyzje.

>> Zamów: Mądry dom, bogaty dom

Co konkretnie można znaleźć w tym e-booku? Czytając "Mądry dom, bogaty dom":

  • Poznasz wszystkie nieuzasadnione mity dotyczące prowadzenia domu. Przykładowo: czy zawsze energooszczędna lodówka oszczędza realnie Twoje pieniądze? (Wartość tej informacji: kilkaset złotych przy zakupie.)

  • Poznasz konkretny i oburzająco prosty do wykonania sposób na sprawdzenie, ile naprawdę kosztuje Cię każdy sprzęt w Twoim otoczeniu. (Wartość tej informacji: kilkaset złotych przy każdym zakupie, przewaga w negocjacjach ze sprzedawcą.)

  • Nauczysz się obniżać opłaty za prąd. (Wartość tej informacji: kilkaset złotych rocznie.)

  • Odkryjesz sposób na kupowanie tańszego i wartościowego paliwa do Twojego samochodu. (Wartość tej informacji: kilkaset złotych w skali roku dla jednego auta.)

  • Dowiesz się, jak zmniejszyć koszty jazdy samochodem.

  • Poznasz proste rozwiązania, które pozwolą Ci płacić mniejsze rachunki za telefon.

Dowiedz się więcej i zamów: Mądry dom, bogaty dom

Zobacz więcej e-booków


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Sophos




fot. Freepik




fot. Freepik