MADKOM wprowadza nową, bezpłatną usługę do weryfikacji podpisów elektronicznych

16-02-2017, 09:45

MADKOM S.A. wprowadziła nową usługę - System Automatycznej Weryfikacji Podpisu Elektronicznego, która służy do weryfikacji podpisów elektronicznych złożonych w formacie XAdES. Emitent zamierza wdrażać nowe produkty oparte o to rozwiązanie.

System Automatycznej Weryfikacji Podpisu Elektronicznego (SAWPE) służy do weryfikacji podpisów elektronicznych zapisanych w formacie XAdES (plik XML z podpisem), złożonych przy pomocy certyfikatów kwalifikowanych i niekwalifikowanych oraz za pomocą Profilu Zaufanego ePUAP. System pozwala zweryfikować w trybie online autentyczność dokumentu, sprawdzić czy dokument nie został zmodyfikowany po jego podpisaniu oraz czy certyfikat użyty do podpisania był prawidłowy i nie został unieważniony. Unikalność tej usługi polega na tym, że jest ona całkowicie bezpłatna, zapewnia bazę weryfikacji archiwalnych i umożliwia pobranie dokumentu PDF poświadczającego wynik weryfikacji.

System działa w oparciu o stronę internetową, a serwis udostępniany jest także w formie usługi sieciowej która mogą integrować developerzy systemów IT. SAWPE weryfikuje wszystkie podpisy i sygnatury elektroniczne w całej Unii Europejskiej, które zostały zapisane w standardzie XAdES oraz spełnia wymagania tzw. Rozporządzenia w sprawie eIDAS, a do weryfikacji podpisów wykorzystuje unijny system list zaufania (TSL). Dodatkowo SAWPE weryfikuje dokumenty podpisane Profilem Zaufanym ePUAP używanym w polskiej administracji publicznej.

System ten jest rozwiązaniem przeznaczonym dla sektora publicznego i prywatnego oraz dla klientów indywidualnych. Spółka zamierza realizować na bazie tego rozwiązania kolejne produkty, które będą komplementarne wobec dotychczas oferowanych.  

MADKOM S.A. jest dostawcą i integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. Od sierpnia 2012 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Źródło: Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag SAWPEtag podpis elektronicznytag MADKOM
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: