Mac OS X Lion do kupienia na kluczu USB

19-08-2011, 17:32

Posiadacze urządzeń Apple'a będą mogli zainstalować nową wersję systemu z poziomu wygodnego klucza USB.

Apple zaprezentowało niedawno narzędzie do prostego wykonywania backupu, które można zainstalować także na dysku USB. Teraz całość dostępna jest do kupienia jako osobny zestaw umożliwiający instalację systemu.

>>Czytaj także: Szybkie uruchamianie w Mac OS X narusza patenty?

Sonda
Czy potrafisz stworzyć prostą stronę WWW?
  • tak
  • nie
  • nigdy nie próbowałem
wyniki  komentarze

Do tej pory użytkownicy przyzwyczajeni byli, że systemy sprzedawane były na tanich płytach CD. Nowe urządzenia Apple'a często nie mają jednak napędu, zatem gigant z Cupertino zgodnie z oczekiwaniami udostępnił nową wersję swojego produktu, którą można wgrać z popularnego klucza USB.

Od 20 lipca Mac OS X Lion można było kupić wyłącznie pobierając go z Mac App Store, gdzie ściągnięcie obrazu ISO kosztowało 22,99 dolary. Choć wartość samego urządzenia jest raczej niewielka, za pendrive'a z systemem będziemy musieli zapłacić już 69 dolarów. Różnica jest dość duża, jednak wielu użytkowników narzekało na rozmiar obrazu (3,5 GB), którego pobieranie mogło zająć sporo czasu.

Klucz USB z Lionem
fot. - Klucz USB z Lionem
Przypomnijmy, że sam Lion został wyposażony w ponad 250 nowych funkcji, w tym możliwość lepszej nawigacji w aplikacjach z wykorzystaniem wielodotyku czy usprawniony tryb pełnego ekranu, który ma "wykorzystywać każdy piksel ekranu". Nowy Launchpad pozwala natomiast na szybki dostęp do zainstalowanych aplikacji.

Urządzenie można znaleźć w Apple Store.

>>Czytaj także: Mac OS X Lion sprzedany w ponad milionie kopii pierwszego dnia (wideo)


Źródło: Apple Store
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy