Lody, czyli pasja i profesjonalizm

29-01-2019, 10:47

Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby lodów. Latem, kiedy upał staje się uciążliwy czy wręcz nieznośny, każdy szuka sposobu, by znaleźć choć chwilę wytchnienia i ochłody. Lato jest zatem okresem szczególnego popytu na lody. A jako że popyt kształtuje podaż, nikogo nie powinien dziwić fakt, że gdy tylko zrobi się cieplej, niektóre restauracje włączają do swojej oferty lody i desery lodowe, a w wielu miejscach pojawiają się nowe lodziarnie, oferujące swoje produkty strudzonym klientom. W obecnych czasach konsumenci są szczególnie wyczuleni na jakość oferowanych lodów, oczekują produktów smacznych a zarazem estetycznych.

mat partnera

Centralnym punktem każdej lodziarni jest maszyna do lodów – urządzenie, bez którego przygotowanie lodów smacznych i estetycznie wyglądających nie byłyby możliwe. Decydując się na wybór odpowiedniej maszyny do lodów, rozważyć powinniśmy kilka czynników, które wpłyną na charakter naszej działalności, a być może także jej przyszły sukces.

Maszyny używane i nowe – co wybrać?

Maszyna do lodów to niemały wydatek, rzędu kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z tego względu należy zawsze zastanowić się, czy zdecydować się na zakup maszyny używanej czy nowej. Rozwiązania tego dylematu warto poszukać w charakterze prowadzonej bądź planowej przez nas działalności. Jeżeli pragniemy otworzyć budkę do lodów, która działać będzie jedynie w sezonie letnim, nadto przewidujemy, że nasza działalność będzie krótkoterminowa (np. jednosezonowa) i nastawiona na szybki zysk, zrezygnować można z zakupu maszyny nowej i postawić na urządzenie używane. Należy przy tym pamiętać, że maszyna do lodów, w sytuacji prawidłowego, zgodnego z jej przeznaczeniem użytkowania, powinna służyć użytkownikom nawet przez kilkanaście sezonów.

Jeśli jednak prowadzimy biznes długoterminowy, np. cukiernię czy restaurację, warto zainwestować w nowe urządzenie, zwłaszcza że nowa maszyna do lodów jest z reguły bardziej ekonomiczna i oszczędniejsza w eksploatacji. W ten sposób wyeliminujemy również (bądź znacznie zmniejszymy) ryzyko wystąpienia niepożądanych usterek. W końcu też zakup nowej maszyny oznacza większy (choć rozłożony w dłuższym czasie) zysk. Profesjonalne maszyny do lodów znajdziemy w ofercie firmy BASAT.

Maszyny do lodów dwuskładnikowych czy jednoskładnikowych?

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych maszyn, które różnią się między sobą pod względem dostępnych funkcji oraz zastosowanych technologii. Zdecydowawszy się na automat używany bądź nowy, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy wybrać maszynę wytwarzającą lody o jednym, czy też dwóch smakach. Podobnie, jak w poprzednim przypadku, decydujący o wyborze będzie czynnik ekonomiczny. Maszyna do lodów jednosmakowych może być tańsza od maszyny produkującej lody o dwóch smakach. Z drugiej strony, zdając sobie sprawę z wysokiego popytu na lody w danej okolicy a zarazem dużej konkurencji, możemy zainwestować w automaty do lodów dwusmakowych licząc, że trafimy w ten sposób do szerszego grona klientów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag maszyna do lodówtag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. chenspec

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: