Lista refundowanych leków na Androida

18-01-2012, 19:15

Aplikacja mobilna umożliwiająca przeszukiwanie listy leków refundowanych w 2012 roku ma pomóc lekarzom i pacjentom w odnalezieniu konkretnych informacji.

Aplikacja z listą leków refundowanych
fot. - Aplikacja z listą leków refundowanych
W ubiegłym tygodniu w Dzienniku Internautów pisaliśmy o stronie internetowej, na której opublikowana zostały lista leków refundowanych w 2012 roku. Takich stron jest dużo w sieci, choć nie wszyscy musieli słyszeć o aplikacji mobilnej.

Aplikacja Refundowane Leki, autorstwa Michała Łukasiewicza i Daniela Makurata, powstała jako uzupełnienie serwisu Refundowane-Leki.pl. Naszym celem jest pomóc lekarzom i pacjentom w odnalezieniu się w zmienionej ostatnią reformą rzeczywistości – tłumaczą twórcy.

Czytaj też: Jutro rusza internetowy rejestr zablokowanych recept

Działająca na platformie Android aplikacja pozwala na wyszukiwanie leków na podstawie nazwy lub substancji czynnej. Aplikacja prezentuje: pełną nazwę leku, substancję czynną, zawartość opakowania, cenę podstawową oraz cenę po refundacji. Można ją pobrać z Android Marketu: https://market.android.com/details?id=com.refundowaneleki

Twórcy zapewniają, że prezentowane dane są zgodne z listą opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia. W ciągu tygodnia swoją premierę ma mieć także aplikacja na iPhone’a i iPada.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
To warto przeczytaćfot. EtereutiKomentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.