Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Psychologowie apelują do rodziców, żeby nie odganiać dzieci od komputerów. Pociechy w internecie nabierają istotnych zdolności socjalnych, które później z powodzeniem wykorzystują w prawdziwym życiu.

Takie prowadzenie bloga, na przykład, podnosi zdolności komunikacyjne nastolatka - mówi David Huffaker, doktorant z Uniwersytetu Evanston. Dodatkowo, mając świadomość czytania dziennika przez innych internautów, w młodym człowieku kształtuje się poczucie odpowiedzialności i zarazem rywalizacji z resztą blogerów. - dodaje David. W blogosferze bowiem liczy się popularność...

W społecznościach internetowych liderami zostają ludzie, którzy potrafią zrozumieć innych, ale niekoniecznie ci, którzy zalewają czytelników dobrymi radami - kontynuuje Justine Cassell, także z Uniwersytetu w Evanston.

Badania prowadzone przez naukowców odkryły, że to, jak postrzega młodego człowieka społeczność internetowa, do której przynależy, jest dla niego bardzo ważne. Budowanie poczucia własnej godności w czasach, kiedy często strach wyjść na ulicę po zmroku, to trudne dla nastolatka zadanie - i tu pomaga internet. Aktywnie udzielający się na jego forum młodzi ludzie, często stają się przywódcami także w realnym świecie.

Co prawda, naukowcy nie zaprzeczają, że sieć - jak wszystko - ma także swoje złe strony. Jednak z pomocą rodziców, odrobiną ostrożności oraz zdrowego rozsądku można się przed nimi ustrzec.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: New Scientist